Skrzyszowianki nie zwalniają tempa

STM
TENIS STOŁOWY. Po krótkiej przerwie, kolejne mecze rozegrały zespoły rywalizujące w południowej grupie pierwszej ligi kobiet.

Szesnasta kolejka spotkań przyniosła drużynie LUKS Galux Skrzyszów szesnaste zwycięstwo. Tym razem grające przed własną publicznością skrzyszowianki bez większych problemów pokonały MOSiR Mysłowice. Mecz rozpoczął się od dwóch trzysetowych wygranych gospodyń; na pierwszym stole Magdalena Górowska pokonała Beatę Nowak, na drugim stole Jolanta Szatko-Nowak zwyciężyła natomiast Julię Knap. Ani jednego seta nie udało się zdobyć zawodniczkom z Mysłowic również w kolejnych dwóch grach pojedynczych. Di Wang wygrała z Klaudią Baran (I stół), a Katarzyna Górka pokonała Aleksandrę Wojciechowską (II stół). Po pojedynkach deblowych, skrzyszowianki prowadziły już 6-0; Górowska z Wang pokonały 3-0 parę Nowak - Wojciechowska, natomiast Górka i Szatko-Nowak w takich samych rozmiarach zwyciężyły duet Baran - Knap. Pierwszego seta straciły gospodynie w pojedynku Górowskiej z Baran, zakończonej wygraną zawodniczki LUKS Galux 3-1. W równolegle rozgrywanym pojedynku, Szatko-Nowak bez straty seta wygrała natomiast z Wojciechowską. Gdy wydawało się, że LUKS Galux wygra to spotkanie bez straty punktu, na zakończenie Wang przegrała 2-3 z Nowak, natomiast Górka zwyciężyła 3-0 Knap i skrzyszowianki zwyciężyły 9-1.

LUKS Galux Skrzyszów - MOSiR Mysłowice 9-1. LUKS Galux: Katarzyna Górka 2.5, Magdalena Górowska 2.5, Jolanta Szatko-Nowak 2.5, Di Wang 1.5.

W pozostałych meczach: Rafaello Kazimierza Wielka - KKTS Krosno 0-10, MKSTS II Polkowice - ULKS Moszczenica 10-0, Bronowianka II Kraków - JKTS Jastrzębie 4-6. Spotkanie: AZS UE II Wrocław - Górnik 09 KHW Mysłowice został przełożony na czwartek 18 marca. W zaległych meczach: JKTS Jastrzębie - MKSTS II Polkowice 4-6, Górnik 09 KHW Mysłowice - Bronowianka II Kraków 2-8.

1. LUKS Galux 16 32 132-28

2. Polkowice II 15 25 105-45

3. AZS UE II 14 20 84-56

4. MOSiR 16 20 87-73

5. Moszczenica 16 16 78-82

6. Bronowianka II 16 13 78-82

7. Krosno 16 13 72-88

8. Jastrzębie 16 7 56-104