Jakub Maj
Jakub Maj
od 16 lat
PKO Ekstraklasa. Stal Mielec w ramach czwartej kolejki zagrała u siebie ze Śląskiem Wrocław. Lepsi okazali się gospodarze, którzy zwyciężyli 3:1. Dwie bramki dla podopiecznych trenera Kieresia strzelił Japończyk Koki Hinokio. Przy pierwszym golu nie popisał się młody bramkarz WKS-u - Kacper Trelowski. Przy pozostałych także nie pomógł.

Stal Mielec - Śląsk Wrocław 3:1 (1:0)

Mecz od samego początku był bardzo ciekawy. Już w 5. minucie Mateusz Żukowski dostał dobre podanie w "szesnastce" i w sytuacji sam na sam z bramkarzem Stali strzelił wprost w niego! Piłka odbiła się jeszcze od Żukowskiego i wpadła do siatki. Gol został jednak anulowany, gdyż powtórki pokazały, że piłkarz wbił futbolówkę ręką.

Po 30 minutach gry gospodarze zaatakowali, akcja poszła prawą flanką i Łukasz Gerstenstein ze Stali dograł futbolówkę w pole karne. Przeciął ją Petr Schwarz, natomiast piłkarz gości pomógł sobie ręką. Arbiter od razu zagwizdał wskazując na jedenasty metr. Sęk w tym, że piłkarze z Mielca sekundę później strzelili gola. Bramka przez wcześniejszy gwizdek oczywiście nie została uznana. Do karnego podszedł Piotr Wlazło, ale lepszy okazał się Kacper Trelowski.

Wynik meczu otworzyła Stal Mielec w 45. minucie. Koki Hinokio zdecydował się na odważny strzał z 30. metra, ale uderzenie nie było najlepsze. Piłka leciała po murawie bardzo wolno. Trelowski był przekonany, że futbolówka ominie zewnętrzną część prawego słupka, ale na jego nieszczęście znalazła drogę do bramki. 1:0 dla Stali Mielec.

W 53. minucie Koki Hinokio pokonał Trelowskiego po raz drugi. Tym razem Japończyk precyzyjnym strzałem w boczną siatkę podwyższył prowadzenie. Trzy minuty później Śląsk przegrywał już 0:3! Michał Trąbka bez zastanowienia uderzył z dystansu, w taki sposób, że Trelowski tylko delikatnie trącił piłkę, ale ona i tak wpadła do siatki.

W doliczonym czasie gry Exposito strzelił bramkę na otarcie łez z rzutu karnego za zagranie piłki ręką w "szesnastce". Ostatecznie Śląsk przegrał ze Stalą 1:3.

Oceny piłkarzy po meczu Stal Mielec - Śląsk Wrocław (w skali 1-6):