Sokół zaczął polować po przerwie

(DW)
Piłka nożna. Klasa okręgowa Nowy Sącz. Kiedy wraz z upływem pierwszego kwadransa D. Wielgus strzałem z 11 m zdobył dla gospodarzy prowadzenie, nikt ze zgromadzonych na trybunach widzów nie przypuszczał, że spotkanie zakończy się klęską ULKS.

ULKS Korzenna1 (1)
Sokół Słopnice 4 (1)

Bramki: 1:0 D. Wielgus 15, 1:1 Pierzchała 36, 1:2 A. Matras 50, 1:3 Szczepan Goliński 75, 1:4 Śliwa 82.
Korzenna: Sejud - Mokrzycki I (46 Baczyński), Bajorek, M. Kantor I, Olchawski - Wójcik, Olszewski (70 Szambelan), D. Wielgus (80 D. Szczerba), Michalik - Dobosz, Obrochta (60 A. Wielgus).
Sokół: Trzupek - Młynarczyk, Sylwester Goliński, Smoleń, Kaźmierek - Michałka (67 G. Grucel), Pierzchała, Śliwa, A. Matras - P. Grucel, Szczepan Goliński.
Sędziował: Bogusław Bożek (Nowy Sącz). Widzów: 100.

Goście szybko otrząsneli się po stracie gola, wyrównali jeszcze w pierwszej połowie (skuteczna "główka" z 7 m Pierzchały), by po przerwie zafundować miejscowym kolejne trzy gole.

Najpierw po wrzucie piłki z autu uderzeniem głową, także z odległości 7 m, popisał się A. Matras. Gracze z Korzennej usiłowali odrobić stratę, ich akcje były jednak zbyt nerwowe, by zaskoczyć defensywę słopniczan. A ci w 75 min zadali następny cios. Po rzucie rożnym najprzytomniej w polu karnym zachował się Szczepan Goliński, do siatki trafiając z 11 m. Wynik ustalił Śliwa. Idealnie kopnął w futbolówkę z półwoleja z 16 m, umieszczając ją tuż przy słupku. Zwycięstwo Sokoła jest zasłużone. Mogło przyjąć nawet efektowniejsze rozmiary.