Solus-Miśkowicz mistrzynią Polski

ART
Katarzyna Solus-Miśkowicz Fot. Artur Bogacki
KOLARSTWO GÓRSKIE. Kolejną rundą Bike Maratonu, jednego z najpopularniejszych cyklów, rozegrano w Jeleniej Górze. Były to równocześnie mistrzostwa Polski w maratonie, na których medale zdobyli Podhalanie.

Oficjalnym mistrzem kraju, z medalami i koszulkami od Polskiego Związku Kolarskiego, można było zostać tylko na najdłuższym dystansie (giga, 88 km) w elicie, a i tak pod uwagę brani byli jedynie licencjonowani kolarze. W pozostałych kategoriach na dystansie giga też można było zostać mistrzem kraju, ale już nie pod szyldem związku. Z kolei na mega i mini walczono o mistrzostwo Polski amatorów. Co ciekawe, uczestnicy startowali razem, na jednej trasie.

W tej pierwszej z imprez (czyli pod egidą PZKol.) złoty medal wśród pań wywalczyła Katarzyna Solus-Miśkowicz. Pochodząca z Bukowiny Tatrzańskiej zawodniczka (reprezentuje DEK Meble Cyclo Korona Kielce) specjalizuje się w klasycznym cross-country, ale, jak widać, na długim dystansie też sobie poradziła bardzo dobrze. 88-kilometrową trasę pokonała w 4 godz. 36 min i 15 sekund, o ponad 8 minut wyprzedziła kolejną z zawodniczek. Wśród mężczyzn zwyciężył natomiast Adrian Brzózka (JBG-2 MTB Professional Team).

W "nielicencjonowanej" rywalizacji w gigamaratonie, z podziałem na kategorie wiekowe, tradycyjnie w czołówce swoich zawodników miał rabczański Kelly's Team. W grupie M5 (51-60 lat) 2. miejsce wywalczył Wacław Szwarc; w M1 (juniorzy) 7. finiszował Adrian Tyszecki. W dystansie mega (59 km) natomiast ścigano się o amatorskie MP. W M6 (powyżej 61 lat) 2. wynik uzyskał Krzysztof Filipiak, w M5 5. był Mieczysław Berezik, a 7. Robert Dziubanowski. W gronie pań miejsce na najniższym stopniu podium zajęła Katarzyna Polakowska; 4. w K4 była Maria Tyszecka. Na najkrótszym z dystansów - mini - w K2 wygrała Anna Sadowska.

W punktacji drużynowej walczący o podium w końcowym rankingu Kelly's Team tym razem zajął dalsze, 7. miejsce. (ART)