Sport

S
* PRZEGRAŁY Z CZESZKAMI. W drugim meczu gr. A 5. finałów MŚ juniorek w koszykówce reprezentacja Polski przegrała z gospodarzem turnieju Czechami 62:83 (18:16, 15:25, 15:22, 14:20). Druga porażka przekreśla szanse Polek na zajęcie jednego z dwóch pierwszych miejsc w grupie, które premiowane są awansem do półfinału MŚ.

* SREBRO POLEK. Sztafeta Polek w składzie: Katarzyna Wójcik, Sylwia Czwojdzińska i Anna Dopierała zdobyła w Spale srebrny medal mistrzostw Europy w czwórboju nowoczesnym (strzelanie, szermierka, pływanie, bieg).
 * NIE ZAGRAJĄ W FINAŁACH. Reprezentacja Polski koszykarzy do lat 20 przegrała w ukraińskim Mikołajewie 72:78 w zespołem Włoch w ostatnim meczu kwalifikacji grupy E do przyszłorocznych finałów ME. Polacy nie wywalczyli awansu do finałów.
 * SENSACJA W GSTAAD. Czech Jiri Novak został niespodziewanym zwycięzcą turnieju ATP tenisistów w szwajcarskim Gstaad (pula nagród 600 tys. dolarów). W finale pokonał rozstawionego z nr. 2 faworyta zawodów - Hiszpana Ferrero 6:1, 6:7 (5-7), 7:5.
 * BUCCHI TRENEREM ŚLĄSKA. Znany włoski trener Pierluigi Bucchi podpisał w niedzielę roczny kontrakt z drużyną mistrza Polski koszykarzy Ideą Śląskiem Wrocław. - Będę budował we Wrocławiu drużynę z tych koszykarzy, którzy już mają kontrakty z Ideą Śląskiem, oraz z gwiazd europejskiego basketu, których wspólnie z Grzegorzem Schetyną, szefem Idei, pragniemy ściągnąć na ten sezon do Wrocławia.
 * DRUGA LOKATA JUNIORÓW. Reprezentacja Polski zdobyła w Miszkolcu na Węgrzech srebrny medal MŚ juniorów w sztafetowym biegu na orientację. Zwyciężyli Czesi, a trzecie miejsce zajęli Szwedzi.
 * WYGRANA DYDEK. Zespół ligi koszykarskiej WNBA, w którym występuje Małgorzata Dydek - Utah Starzz, pokonał na własnym parkiecie Sacramento Monarchs 69:57. Polka zdobyła 10 punktów i odnotowała 14 zbiórek. (s)

FLESZ: Elektryczne samoloty nadlatują.