Sprawni w terenie

(ŻUK)
Biegi na orientację. W Parku Lotników rozegrano mistrzostwa Krakowa. Wystąpiło 269 młodych biegaczy reprezentujących 18 szkół i 14 dzielnic naszego miasta.

W kategorii szkół podstawowych zwyciężyli Anna Bazarowa (Katolicka Szkoła Podstawowa im. Świętej Rodziny z Nazaretu) i Igor Bugaj (SP 34).

W kategorii gimnazjów wygrali Karolina Barańska (Gimnazjum 19) oraz Michał Topór (Gimnazjum Sióstr Salezjanek).

W kategorii szkół ponadgimnazjalnych zwyciężył Dominik Głogowski (Zespół Szkół Geodezyjno-Drogowych i Gospodarki Wodnej).

W rywalizacji drużynowej najlepszymi szkołami okazały się: SP 82, Gimnazjum 19 oraz Zespół Szkół Geodezyjno-Drogowych i Gospodarki Wodnej. W klasyfikacji dzielnic najaktywniejsze były dzielnice: IV, VI, XIII, VII i XVIII mające po dwie szkoły w finałach. Kierownikiem zawodów był Jan Bajger z krakowskiej YMCA.