Sprintem

REMIS JUNIORÓW. Polska zremisowała z Hiszpanią 25-25 (13-14) w pierwszym meczu drugiej rundy turnieju finałowego otwartych mistrzostw Europy juniorów w piłce ręcznej w Göteborgu.

POD KOSZEM. Młodzieżowa reprezentacja Polski koszykarzy pokonała Słowację 77-68 (26-11, 18-13, 18-13, 15-31) w I meczu turnieju europejskiej Dywizji B w Warnie.
ZŁOTO W KOLARSTWIE. Aleksandra Dawidowicz (Lotto) zdobyła w Moskwie złoty medal kolarskich mistrzostw Europy juniorek w jeździe indywidualnej na czas. Drugie miejsce zajęła Litwinka Ausrine Trebaite - strata 25 s, a trzecie Lesia Kalitowska z Ukrainy - strata 26 s.
RUMSAS UWOLNIONY. Podejrzany o doping litewski kolarz Raimondas Rumsas został uwolniony przez sąd we Florencji. We włoskim areszcie przebywał od wtorku.
MEDALE SZTANGISTEK. Złotą medalistką 8. akademickich mistrzostw świata w podnoszeniu ciężarów we francuskim Villeneuve-Loubet w wadze 58 kg została Aleksandra Klejnowska, a w kat. 48 kg srebrny medal wywalczyła Marta Kleszczyńska.
POKONALI BUŁGARÓW. W trzecim i ostatnim meczu międzynarodowego turnieju w greckiej Atalanti reprezentacja polskich juniorów zwyciężyła Bułgarię 65-53 (18-16, 18-16, 16-10, 13-11) i zajęła trzecie miejsce w tej imprezie.