Sprintem

WOODS WYGRYWA. Najlepiej opłacany sportowiec świata, amerykański golfista Tiger Woods wygrał w niedzielę w szkockim St. Andrews prestiżowy turniej British Open. Był to jego dziesiąty triumf w zawodach rangi Wielkiego Szlema.

BURDY W MOSKWIE. 46 chuliganów zatrzymała policja w Moskwie po zamieszkach między kibicami stołecznego Dynama i Zenitu Sankt Petersburg. Do bójki, w której 14 osób zostało rannych, doszło przed meczem. Autobus pełen sympatyków Zenitu zatrzymał się przy barze, w którym czekali już na nich fani Dynama.
PUCHAR INTERTOTO. Wyniki pierwszych meczów trzeciej rundy Pucharu Intertoto: Borussia Dortmund - Sigma Ołomuniec 1-1, Uniao Leiria - Hamburger SV 0-1, Egaleo Ateny - Żalgiris Wilno 1-3, Varteks Varażdin - Lens 1-1, Young Boys Berno - Marsylia 2-3 (0-2), Roda Kerkrade - Slovan Liberec 0-0, Deportivo La Coruna - Slaven Koprivnica 1-0, IFK Göteborg - VfL Wolfsburg 0-2, CFR Cluj - St. Etienne 1-1, Dubnica - Newcastle 1-3, Lazio Rzym - Tampere United 3-0, KAA Gent - Valencia 0-0.
17 MEDALI. 17 medali, w tym pięć złotych, zdobyli reprezentanci Polski w zakończonych w niedzielę w Płowdiw mistrzostwach Europy młodzieżowców (U-23) i juniorów w kajakarstwie. Gwiazdą zawodów była Beata Mikołajczyk, która po sobotnim triumfie na 1000 metrów, zwyciężyła w niedzielę na dystansie dwa razy krótszym.
O SZABLĘ KILIŃSKIEGO. 30-letni Dariusz Pender w szpadzie i 32-letni Robert Wyśmierski w szabli jako jedyni reprezentanci Polski zdobyli w Warszawie Szablę Kilińskiego - główną nagrodę turnieju Pucharu Świata w szermierce na wózkach.
POLAK NA CZELE. Sebastian Kawa wciąż prowadzi w klasie Klub w szybowcowych mistrzostwach Europy w słowackiej Nitrze, ale w niedzielę jego przewaga nad Duńczykiem Frankiem Hahnem zmniejszyła się z 251 do 40 pkt.
SREBRNY MEDAL CENTKI. Janusz Centka zdobył srebrny medal szybowcowych mistrzostw Europy w klasie 15-metrowej, które zakończyły się w sobotę w fińskiej Rayskali. Tytuł mistrzowski wywalczył reprezentant Holandii Steven Raimond.