Sprintem

SZYBKA WŁOSZCZOWSKA

Mistrzyni świata w kolarstwie górskim Maja Włoszczowska odniosła drugie zwycięstwo w tym sezonie, wygrywając w niedzielę w miejscowości Langenlois zawody Pucharu Austrii MTB. Paula Gorycka była 5., Anna Szafraniec - 9., a Magdalena Sadłecka - 10.

TRIUMF GRUCHAŁY

Sylwia Gruchała (AZS AWFiS Gdańsk) zwyciężyła w zawodach PŚ florecistek w Budapeszcie. W finale pokonała Rosjanke Julię Biriukową 15-14. W turnieju drużynowym Polki zajęły 4. miejsce. W PŚ szpadzistek w Lipsku najlepsza z naszych zawodniczek była Beata Tereba-Zawrotniak (AZS AWF Kraków), która była 31., 43. miejsce zajęła Renata Knapik (KKS Kraków). Wygrała Rosjanka Anna Siwkowa. W turnieju drużynowym Polki wywalczyły 5. lokatę.

WYGRANA CONTADORA

Hiszpan Alberto Contador wygrał siedmioetapowy wyścig kolarski najwyższej kategorii - Dookoła Katalonii. Na zakończenie rywalizacji w Barcelonie finiszował peleton, a drugie zwycięstwo etapowe odniósł Francuz Samuel Dumoulin.

MACIOCH NIE ŻYJE

W Warszawie w nocy z 25 na 26 marca zmarł w wieku 78 lat Kazimierz Macioch, dwukrotny olimpijczyk z Rzymu (1960) i Tokio (1964) w zapasach w stylu klasycznym.

SOSNOWSKI NA DESKACH

Albert "Dragon" Sosnowski przegrał z niemieckim bokserem ukraińskiego pochodzenia Aleksandrem Dimitrenką przez nokaut w 12. rundzie walkę o mistrzostwo Europy (EBU) w wadze ciężkiej. Pojedynek odbył się w Hamburgu. Dimitrenko trafił prawym podbródkowym, po którym Polak padł. Kilka minut trwało, zanim sekundanci ocucili "Dragona".

Z KARABINEM NA IGRZYSKA

Sylwia Bogacka (Gwardia Zielona Góra) wywalczyła dla Polski kwalifikację olimpijską w karabinie sportowym 50 m w trzech postawach, zajmując szóste miejsce w zawodach PŚ w Sydney.

MEMORIAŁ ODWOŁANY

Z powodu niesprzyjających warunków pogodowych zaplanowany na sobotę w Lesznie 61. Memoriał Alfreda Smoczyka na żużlu został odwołany. Organizatorzy nie podali nowego terminu zawodów.