Sprintem

Henryk Szost zajął w Japonii drugie miejsce w 67. maratonie Lake Biwa k. Otsu.

W deszczu i przy temperaturze pięciu stopni czasem 2:07.39 poprawił rekord Polski Grzegorza Gajdusa, który 12 października 2003 r. uzyskał w Eindhoven 2:09.23. Zwyciężył wynikiem 2:07.04 Kenijczyk Samuel Ndungu.

Aleksandra Urbańczyk i Paweł Korzeniowski zajęli pierwsze miejsca w klasyfikacji końcowej zawodów pływackich Grand Prix Polski w Kozienicach na basenie 25 m. Urbańczyk triumf dały starty na 100 m st. zmiennym (1.01,27) oraz 50 m st. grzbietowym (27,30), a Korzeniowskiemu na 400 m zmiennym (4.13,77) i 200 m dowolnym (1.47,32).

Szwajcar Roger Federer wygrał 72. turniej ATP Tour w karierze. Tym razem zwyciężył na twardych kortach w Dubaju (z pulą nagród 1,7 mln dolarów). W finale wyższość szwajcarskiego tenisisty musiał uznać Brytyjczyk Andy Murray 5-7, 4-6. Debel Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski przegrał w finale z Maheshem Bhupathim i Rohanem Bopanną z Indii 4-6, 6-3, 5-10.

Adam Małysz z pilotem Rafałem Martonem wystartują w Italian Baja, pierwszej tegorocznej rundzie Pucharu Świata FIA w rajdach terenowych. Impreza odbędzie się w dniach 16-18 marca na trasach w rejonie Pordenone w północnych Włoszech.

Radosław Zawrotniak (AZS AWF Kraków) był 87. w zawodach Pucharu Świata szpadzistów w Tallinie. Tomasz Motyka był 11.

Rekordzista globu na 800 m Kenijczyk David Rudisha wygrał czasem 1.44,33 na mityngu w Melbourne. To najlepszy w tym roku wynik na świecie uzyskany na stadionie.