Sprintem

Reprezentacja Danii wygrała rywalizację w drugim półfinale Drużynowego Pucharu Świata w angielskim King's Lynn i obok Polski awansowała do sobotniego finału w Pradze. Duńczycy zdobyli 49 pkt i wyprzedzili Wielką Brytanię 35 pkt, USA 24 pkt i Szwecję 18 pkt. W jutrzejszym turnieju barażowym w Pradze o jedno miejsce w finale DPŚ walczyć będą drużyny Wielkiej Brytanii, USA, Australii i Łotwy. Skład finałowej czwórki uzupełnią gospodarze imprezy, Czesi. (PIET)

Polscy siatkarze zdobyli srebrny medal XXVII Letniej Uniwersjady w Kazaniu. We wtorkowym finale przegrali z reprezentacją Rosji 0:3 (22:25, 19:25, 19:25 ). Od początku spotkania inicjatywa należała do "Sbornej". Podopieczni Radosława Panasa tylko w trzecim secie zdołali uzyskać przewagę, kiedy przed pierwszą przerwą techniczną objęli prowadzenie 7:3. Rosjanie odrobili straty i wygrali 25:19.

Marcin Kamiński przedłużył o trzy lata kontrakt z Lechem Poznań - poinformował podczas oficjalnej prezentacji drużyny dyrektor ds. sportu Piotr Rutkowski.

Rekordzistka Jamajki w rzucie dyskiem Allison Randall to kolejny lekkoatleta z tego kraju, który jest podejrzany o stosowanie dopingu. Wcześniej niedozwolone wspomaganie wykryto m.in. u medalistów olimpijskich Sherone Simpson i Asafy Powella.

Bramkarz Torino FC Jean Francois Gillet został zawieszony na trzy lata i siedem miesięcy za ustawianie wyników meczów piłkarskiego zespołu AS Bari w latach 2008-09. Zarzuty dotyczą dwóch spotkań Serie B.

Piłkarze Trynidadu i Tobago oraz Salwadoru odnieśli zwycięstwa w ostatniej kolejce grupy B i awansowali do ćwierćfinałów Złotego Pucharu CONCACAF - mistrzostw strefy Ameryki Północnej, Środkowej i Karaibów.