Sprintem

Magda Linette po raz pierwszy w karierze wystąpi w ćwierćfinale turnieju z cyklu WTA Tour. W 2. rundzie na kortach twardych w Baku (z pulą nagród 235 tysięcy dolarów) wygrała z Czeszką Kristyną Pliskovą 3:6, 6:1, 6:2 i teraz spotka się z Tunezyjką Ons Jabeur.

Finał piłkarskich mistrzostw świata w 2022 roku w Katarze ma odbyć się... 18 grudnia - napisał niemiecki magazyn "Kicker". Ostateczna decyzja zostanie podjęta w późniejszym terminie przez Komitet Wykonawczy FIFA.

Szwajcar Roger Federer przegrał z Niemcem Danielem Brandsem 3:6, 4:6 w drugiej rundzie turnieju tenisowego ATP w Gstaad (pula nagród 467 tys. euro).

Kinga Kołosińska i Monika Brzostek awansowały do 1/8 finału w turnieju World Tour w siatkówce plażowej w rosyjskiej Anapie. W ostatnim meczu grupowym Polki pokonały Litwinki Ievę Dumbauskaite i Monikę Povilaityte 2:0 (21:12, 21:14).

Rafał Wilk, dwukrotny mistrz paraolimpijski w jeździe na rowerze z ręcznym napędem (handbike), odniósł kolejny sukces. "Zwycięstwo na Alasce w najtrudniejszym etapowym wyścigu świata, to jakbym wygrał Tour de France" - powiedział po powrocie rzeszowianin.

Andrzej Rzeszutek nie zdołał awansować do półfinału konkursu skoków do wody z trampoliny trzymetrowej pływackich mistrzostw świata w Barcelonie. Polak w eliminacjach zajął 27. miejsce.