Sprintem

Mistrzowie olimpijscy Rosjanie wygrali z Francuzami 3:1 (25:17, 17:25, 25:22, 25:21), a Włochy pokonały w Aarhus Finlandię 3:1 (23:25, 25:20, 25:22, 25:22) w ćwierćfinałach mistrzostw Europy siatkarzy. Mecze Niemcy - Bułgaria i Belgia - Serbia zakończyły się po zamknięciu numeru.

Niemiecki kolarz Tony Martin po raz trzeci z rzędu zdobył tytuł mistrza świata w jeździe indywidualnej na czas. Michał Kwiatkowski zajął 24. miejsce, a Maciej Bodnar był 28. Na długiej trasie z Montecatini Terme do Florencji (57,9 km) Martin wyprzedził o 46 sekund Brytyjczyka Bradleya Wigginsa oraz o 48 sekund Szwajcara Fabiana Cancellarę.

Reprezentant Bośni i Hercegowiny Boris Pandża został w środę piłkarzem Górnika Zabrze. 26-letni obrońca podpisał kontrakt obowiązujący do końca tego sezonu.

Michał Przysiężny odpadł w pierwszej rundzie halowego turnieju ATP Tour na twardych kortach w Kuala Lumpur (z pulą nagród 984 300 dolarów). Polski tenisista przegrał w środę z rozstawionym z numerem piątym Francuzem Julienem Benneteau 6:7 (6-8), 4:6.

Polsko-szwedzki debel Tomasz Bednarek i Johan Brunstrom, po wygranej z Rosjaninem Michaiłem Jelginem i tenisistą z Uzbekistanu Denisem Istominem 6:4, 7:6 (7-5) awansował do 1/4 finału turnieju ATP Tour na twardych kortach w Bangkoku (pula nagród 567 530 dol.).

Włoch Giovanni Pellielo po raz czwarty w karierze został mistrzem świata w strzeleckiej konkurencji trap. W finale w Limie pokonał Chorwata Antona Glasnovica 13:11. Polacy nie startowali.

Około 10-15 dni będzie pauzował piłkarz Barcelony Javier Mascherano. Urazu mięśnia dwugłowego uda argentyński obrońca doznał we wtorkowym meczu ligi hiszpańskiej z Realem Sociedad San Sebastian (4:1).