Srebrne medale nowosądeczanek

LEKKOATLETYKA. Dziewczęca reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 21 z Nowego Sącza została wicemistrzem Małopolski w czwórboju lekkoatletycznym.

W zawodach, które odbyły się na obiektach sportowych Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie wzięło udział piętnaście najlepszych szkół z naszego województwa. Znakomicie w tym gronie zaprezentowały się występujące pod opieką Piotra Jani sza uczennice z sądeckiej "21". Sabina Kosakowska, Anna Orzeł, Natalia Garncarczyk, Izabella Pogwizd, Adrianna Jasińska, Aleksandra Rogowska i Alicja Błaszczyk stanęły na drugim stopniu podium i awansowały do finału ogólnopolskiego w Lesznie.

Zwyciężyła ekipa SP nr 91 Kraków - 1497 pkt. przed SP nr 21 - 1347 pkt. i SP Tymbark - 1253 pkt. Wysokie pozycje pannice z miasta nad Dunajcem zajmowały również w klasyfikacji indywidualnej. Na 90 startujących w zawodach dziewcząt tylko jedna okazała się lepsza od Sabiny Kosakowskiej, która zajęła 2 miejsce w województwie i zdobyła 331 pkt. Wszystkie pozostałe sądeczan ki poprawiały swoje dotychczasowe najlepsze osiągnięcia w poszczególnych konkurencjach czwórboju (bieg na 60 m, skok w dal, rzut piłeczką palantową, bieg na 600 m) i ukończyły rywalizację na następujących miejscach: 11. - Natalia Garncarczyk (277 pkt.), 16. Anna Orzeł (266 pkt.), 24. Adrianna Jasińska (240 pkt.), 26 m. Aleksandra Rogowska (233 pkt.), 28. Izabella Pogwizd (232 pkt.).

- Pragnę podkreślić, że w naszej drużynie wystąpiły cztery dziewczęta z pią tych klas, a więc o rok młodsze od swoich rywalek z innych ekip - mówi Piotr Janisz.

Warto również wspomnieć o kilku bardzo dobrych wynikach indywidualnych uzyskanych przez sądeczanki. W biegu na 600 m Sabina Kosakowska osiągnęła drugi czas w Małopolsce - 1.51,19 min, a w skoku w dal była trzecia z wynikiem 4,40 m. Natalia Garncarczyk w biegu na 600 m zajęła trzecią pozycję z czasem 1.52,12 min, natomiast Anna Orzeł była szósta - 1.56,88 min. Fakt, iż sądeczanki osiągnęły godne uwagi rezultaty w konkurencjach biegowych nie jest dziełem przypadku. Są przecież mistrzyniami Małopolski w sztafetowych biegach przełajowych.