Stojowice. Sebastian Kasprzyk ma siłę i charakter. Teraz może mieć jeszcze tytuł Ninja

Katarzyna Hołuj
Tor eliminacyjny w programie „Ninja Warrior Polska” nie sprawił Sebastianowi problemów. Dopiero w półfinale pokonał go „komin”... Fot. Polsat
Czy mieszkaniec Stojowic zostanie pierwszym polskim Ninja? O tym przekonamy się we wtorek (15 października) podczas finału programu „Ninja Warrior Polska” na antenie Polsatu.

Jego przepis na sukces? Oto składniki: ciężka praca, determinacja, wsparcie rodziny i bliskich oraz radość z tego co się robi. Niewątpliwie sukcesem było już zakwalifikowanie się do grona 24 finalistów.

Sebastian swoją przygodę ze sportem, a dokładnie biegami przeszkodowymi zaczął 2015 roku. W Myślenicach organizowano wtedy po raz pierwszy Runmageddon Beskidy i to właśnie w nim postanowił spróbować swoich sił. - Pierwszy raz wystartowałem żeby się sprawdzić i spróbować czegoś nowego - mówi. To nowe szybko go zafascynowało i wciągnęło na dobre. Zaczął regularne treningi pod okiem Jakuba Woźniaka i Roberta Kosteckiego i już dwa lata po pamiętnym Runmageddonie, miał na swoim koncie złoty medal Mistrzostw Europy w swojej kategorii wiekowej (18-24 lata) na dystansie 5 km. Później lista sukcesów wydłużała się. W 2018 roku został mistrzem Polski na dystansie 5 km i był wiceliderem w lidze OCR Polska. W tym roku wywalczył kolejne medale, w tym brąz i srebro na Mistrzostwach Polski oraz brąz Mistrzostw Europy w sztafecie z reprezentacją Polski. Jego sukcesy doceniono też w jego gminie przyznając mu tytuł Honorowego Ambasadora Gminy i Miasta Dobczyce.