Strzelali aż miło - 12 bramek Podhala

Maciej Zubek
Hokeiści Podhala rozbili Naprzód Janów. Wyniki - 12:1 - mówi sam za siebie.

TatrySki Podhale Nowy Targ – Naprzód Janów 12:1 (7:0, 4:0, 1:1)
Bramki: 1:0 Tapio 1, 2:0 Wronka (Bryniczka) 4, 3:0 Różański (Bryniczka) 4, 4:0 Wronka (Gruszka, Bryniczka) 7, 5:0 Michalski (Bryniczka, Neupauer) 10, 6:0 Zapała (Haverinen, Jokila) 17, 7:0 Różański (Aleksiuk, Gruszka) 19, 8:0 Michalski (Neupauer) 26, 9:0 Michalski (Wielkiewicz) 30, 10:0 Gruszka (Wronka, Bryniczka) 38, 11:0 Zapała (Jokila) 40, 11:1 Parzyszek 41, 12:1 Jaśkiewicz (Zarotyński) 56.
Sędziował Patryk Pyrskała z Katowic. Kary: 18 -28 min. Widzów: 800
Podhale: Raszka (od 31 min Kapica) – Haverinen, Jaśkiewicz, Jokila, Zapała, Tapio – Różański, Aleksiuk, Gruszka, Bryniczka, Wronka – Łabuz, Mrugała, Michalski, Neupauer, Wielkiewicz – Tomasik, Wojdyła, Zarotyński, Olchawski, P. Michalski.

Typowy mecz do jednej bramki. Końcowy rezultat najdobitniej mówi o tym co działo się na tafli. Spóźnieni (z powodu awarii autokaru) goście byli jedynie tłem dla świetnie strzelecko dysponowanych tego dnia gospodarzy.

Wynik „otworzył” już 42 sekundzie Fin Jussi Tapio. Potem kolejne gole sypały się jak z rogu obfitości. Dwoił się i troił w bramce gości Nikifor Szczerba, ale jego wysiłki na niewiele się zdały. Po 20 minutach „Szarotki” prowadziły już 7:0.

Od drugiej tercji Szczerbę zastąpił Szymon Niemczyk, ale i on nie był w stanie zatrzymać naporu nowotarżan. Pierwszy raz skapitulował po niespełna sześciu minutach. Dwa trafienie w tej części gry zaliczył Mateusz Michalski, kompletując hat-tricka. Cyfra 10 po stronie strzelonych przez gospodarzy bramek pojawiła się na tablic wyników w 38 min.

Impet gospodarzy osłabł nieco w tercji trzeciej, co pozwoliło gościom na zdobycie honorowej bramki.

Materiał oryginalny: Strzelali aż miło - 12 bramek Podhala - Gazeta Krakowska