Strzelanina w Cagliari

FIL
WŁOCHY. Niesamowity mecz rozegrano na boisku Cagliari Calcio, gdzie gospodarze pokonali Torino (jak zwykle z Kamilem Glikiem w składzie) 4:3. Zespół gości zakończył go w... dziewiątkę.

Jeszcze w 87 minucie było 2:2. Wtedy gola dla Calcio zdobył Mauricio Pinilla. W 2. minucie doliczonego czasu gry wyrównał, z rzutu karnego, Rolando Bianchi (był faulowany przez Davide'a Astoriego), ale 2 minuty później do siatki gości trafił Daniele Conti. Przedwcześnie, w 86 i 88 minucie, boisko za czerwone kartki musieli opuścić gracze Torino Angelo Ogbonna i Abou Diop.

Najwyższe zwyciestwo odniósł lider tabeli i obrońca tytułu Juventus Turyn, który u siebie rozgromił Sienę 3:0. Jego zwycięstwo byłoby wyższe, gdyby wykorzystał więcej okazji z tych, które sobie stworzył.

WYNIKI

Palermo - Genoa 0:0; Sampdoria - Chievo 2:0 (1:0), Poli 33, Eder 83; Atalanta - Roma 2:3 (2:2), Livaja 8 i 44 - Marquinho 12, Pjanić 34, Torosidis 71; Cagliari - Torino 4:3 (1:0), Sau 37 karny, Conti 75 i 90+4, Pinilla 87 - Cerci 47, Stevanović 54, Bianchi 90+2 karny; Juventus - Siena 3:0 (1:0), Lichtsteiner 31, Giovinco 74, Pogba 89; Parma - Catania 1:2 (0:2), Amauri 87 - Lodi 5, Keko 44. Po zamknięciu numeru: Inter - Milan. Dzisiaj: Udinese - Napoli, Lazio - Pescara. Jutro: Bologna - Fiorentina (przełożony z niedzieli z powodu opadów śniegu).

1.   Juventus   26   58   53-17

2.   Napoli   25   51   46-21

3.   Milan   25   44   44-31

4.   Lazio   25   44   35-29

5.   Inter   25   43   40-33

6.   Fiorentina   25   42   45-30

7.   Catania   26   42   34-31

8.   Roma   26   40   54-47