Strzelectwo. Sukcesy młodych zawodników TKS LOK Tarnów i Petardy Kraków

Ekipa młodzików Petardy Kraków z trenerem Łukaszem Czaplą
Ekipa młodzików Petardy Kraków z trenerem Łukaszem Czaplą Petarda Kraków
Młodzi strzelcy z małopolskich klubów mają za sobą międzywojewódzkie mistrzostwa młodzików i mistrzostwa Polski juniorów. W obu tych imprezach na podium stawali zawodnicy TKS LOK Tarnów i Petardy Kraków.

W MP w juniorów w Bydgoszczy formą błysnął Wiktor Sajdak (TKS LOK). Okazał się najlepszy w trzech konkurencjach strzelania z karabinu: pneumatycznego, dowolnego trzy postawy, dowolnego leżąc.

W pistolecie pneumatycznym brązowy medal wywalczyła drużyna Petardy Kraków w składzie: Jakub Cerek (indywidualnie był tuż za podium, na 4. pozycji), Karol Dusza i Mateusz Polek.

Młodzi strzelcy z naszego regionu sukcesy odnosili także w międzywojewódzkich mistrzostwach młodzików w Starachowicach. Rywalizowali w nich zawodnicy z Małopolski, Podkarpacia, Śląska i Świętokrzyskiego.

W konkurencjach karabinowych chłopców wyróżnił się Korneliusz Naklicki z TKS LOK Tarnów, który zdobył trzy złote medale (w karabinie pneumatycznym indywidualnie oraz w mikście z Emilią Pajewską, a także w sportowym 3x20) i jeden srebrny (karabin sportowy leżąc; wygrał klubowy kolega Hubert Janus).

Wśród dziewcząt trzy złote krążki wywalczyła Olga Kaczor z Wawelu (pneumatyczny, sportowy leżąc i sportowy 3x20).

W konkurencjach pistoletowych najwięcej punktów zdobyli zawodnicy Petardy Kraków i Delfina Tarnów. Z tej pierwszej ekipy złoto w "pneumatyku" wywalczył Bartosz Starowicz; wyprzedził Adriana Baranowskiego (Delfin), który z kolei był najlepszy w sportowym i szybkostrzelnym (w tych dwóch ostatnich konkurencjach srebra uzyskał jego klubowy kolega Hubert Słowik).

W mikście Petarda zajęła dwa pierwsze miejsca: zwyciężyli Wiktoria Duplii (miała też indywidualnie brąz) i Starowicz przed Sofią Borolis (srebro indywidualnie) i Adamem Pawlikowskim. W pistolecie dziewcząt zwyciężyła Aleksandra Brzegowa (Promień Bochnia), która w sportowym zdobyła brąz.

W klasyfikacji punktowej wygrał TKS LOK (22 pkt) przed Petardą (16) i Delfinem (13).