Stypendia dla najlepszych

Redakcja
Do 31 października 2006 przyjmowane będą wnioski o stypendia gminy Trzebinia na rok 2007 dla wyróżniających się w nauce, sporcie bądź działalności artystycznej młodych trzebinian będących uczniami szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich.

Pora składać wnioski

Głównym celem fundowania stypendiów przez gminę Trzebinia jest zachęcenie młodych trzebinian do osiągania jak najlepszych wyników w nauce oraz działalności sportowej bądź artystycznej. Ponadto stypendia stanowią doskonałą formę promocji gminy na zewnątrz, gdyż większość stypendystów to laureaci olimpiad z różnych dziedzin wiedzy, zawodów sportowych oraz konkursów artystycznych o randze ponadgminnej.
Przypomnijmy, że stypendia gminy Trzebinia zostały wprowadzone uchwałą Rady Miasta Trzebini z 11 lipca 2003 roku. O świadczenie mogą się ubiegać uczniowie legitymujący się wybitnymi osiągnięciami w nauce, a także w działalności artystycznej lub sportowej. Stypendium może zostać przyznane uczniom, którzy w ostatnim roku szkolnym zamieszkiwali na terenie gminy Trzebinia oraz osiągają wysokie wyniki w nauce (średnia ocen na świadectwie - minimum 5,5), ewentualnie są laureatami - co najmniej na szczeblu wojewódzkim - konkursów przedmiotowych i olimpiad, konkursów artystycznych lub zawodów sportowych. Kandydatów do stypendiów mogą zgłaszać dyrektorzy szkół, rady pedagogiczne oraz rady rodziców z poszczególnych placówek oświatowych, kluby i stowarzyszenia sportowe, organizacje społeczne, rodzice i opiekunowie prawni uczniów. Zgłoszenia winny zawierać opinię rady pedagogicznej, dokumentację osiągnięć oraz opinie autorytetów z danej dziedziny w przypadku osób legitymujących się indywidualnym dorobkiem w określonej dziedzinie. Wnioski stypendialne należy kierować do burmistrza Trzebini do dnia 31 października każdego roku kalendarzowego, poprzedzającego rok, w którym świadczenie ma być wypłacane.
Szczegółowe informacje i wyjaśnienia na temat zasad ubiegania się o stypendia gminy Trzebinia można uzyskać w Trzebińskim Centrum Administracyjnym (ul. Św. Stanisława 1, tel. 032 612-25-11).

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie