MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Proszowice a powstanie styczniowe. Konkurs i rekonstrukcja

OPRAC.:
Aleksander Gąciarz
Aleksander Gąciarz
Żuawi Śmierci, grupa rekonstrukcji historycznych z czasów powstania styczniowego
Żuawi Śmierci, grupa rekonstrukcji historycznych z czasów powstania styczniowego Aleksander Gąciarz
Centrum Kultury i Wypoczynku w Proszowicach zostało beneficjentem programu dotacyjnego biura „Niepodległa” – „Powstanie Styczniowe 1863-1864”. Placówka otrzymała dofinansowanie na realizację projektu „Ku Niepodległej", w ramach którego zaplanowano m. in. konkurs plastyczny, inscenizację historyczną, warsztaty itp.

W ramach zadania odbędzie się konkurs plastyczny skierowany do młodzieży oraz dorosłych z terenu powiatu proszowickiego. Zadaniem uczestników jest stworzenie komiksu, opowiadającego o wydarzeniach rozgrywających się w czasie powstania styczniowego. Prace należy dostarczyć do 30 kwietnia, a wyniki zostaną ogłoszone 7 maja.

Cały projekt zakończy się rekonstrukcją historyczną w parku miejskim. W programie wydarzenia: inscenizacja historyczna, pokazy i warsztaty tańców polskich, pojedynek na szable, pokaz mody z epoki, diorama historyczna obozowiska powstańców styczniowych, wystawa broni i uzbrojenia z epoki, poligon historyczny, nauka szermierki, warsztaty plastyczne itp. W trakcie trwania wydarzenia wręczone zostaną również nagrody dla laureatów konkursu plastycznego.

– Cieszymy się, że po raz kolejny nasz wniosek został doceniony przez komisję konkursową. Jednocześnie mamy nadzieję, że realizowane przez nas zadanie zostanie przychylnie odebrane przez mieszkańców. Zapraszamy młodzież i dorosłych do składania prac konkursowych, a wszystkich pozostałych do uczestnictwa w rekonstrukcji historycznej, połączonej z działaniami edukacyjno-animacyjnymi. Z całą pewnością będzie to szansa na niezapomnianą podróż w czasie – mówi Małgorzata Płyś, dyrektor Centrum Kultury i Wypoczynku w Proszowicach.

Proszowickie Centrum Kultury od ponad 50 lat prowadzi działalność skupioną na edukacji artystycznej dzieci i młodzieży poprzez organizację zajęć, które umożliwiają rozwój indywidualnych zainteresowań. Dom Kultury zajmuje się ponadto organizacją wydarzeń kulturalnych i artystycznych dla mieszkańców gminy i powiatu. Otrzymane dofinansowanie to wyróżnienie dla instytucji, która uplasowała się na 19. miejscu w rankingu ogłoszonym przez biuro „Niepodległa”. Łącznie dofinansowanie otrzymało 59 wnioskodawców na 212 złożonych wniosków.

Wyniki II tury wyborów samorządowych

od 7 lat

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na dziennikpolski24.pl Dziennik Polski