Susza czyni postępy. Nic to, iż u nas z nieba nieco pada

Susza czyni postępy. Nic to, iż u nas z nieba nieco pada

Grzegorz Tabasz

Dziennik Polski 24

Dziennik Polski 24

Nieco, gdyż przelotne burze poprawią sytuację lokalnie. I na chwilę. Nawiasem mówiąc, Małopolska zawsze dostawała wodny bonus z tytułu gór. Opady są większe, niż w reszcie kraju.
Susza czyni postępy. Nic to, iż u nas z nieba nieco pada
Susza dopadła okolice Poznania, gdzie można mówić o prawdziwej klęsce. Jeśli wczytać się w suche komunikaty instytucji monitorujących stan upraw rolnych, to brak opadów zniszczył plony na rozległych obszarach Kujaw, Mazowsza i Pomorza.

Ktokolwiek podróżował w tamte strony, pewnie zauważył pustynny krajobraz. Zbierzemy niskie lub żadne plony rzepaku, ziemniaków i zboża. To z kolei, niczym efekt domina, dotknie pozostałe segmenty rolnictwa.

Podrożeją pasze, a w ślad za nimi ceny mięsa. Słynne reklamy oleju rzepakowego pewnie znikną z ekranu, bo trudno promować przywieziony z zagranicy produkt. Koniec końcem seria podwyżek uderzy w nasze portfele. Oj, będzie bolało.

I nie ma co liczyć na ratunek Unii Europejskiej czy inne odszkodowania. To tylko nieco grosza na otarcie rolniczych łez. Żadne fundusze klęskowe, największe nawet dotacje pomocowe deszczu nie zastąpią. Bez wody nie ma życia.

ZOBACZ KONIECZNIE:

Komentarze (1)

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
............................

Katarzyna (gość)

Zgłoś naruszenie treści

Jak co rano wyprowadziłam psa i zaprzyjaźniona wilga od kilku dni mocno krzyczała / bądź rozmawiała z nami bo lubi te nasze spacery i na nas czekai /. Oznacza to , że w najbliższym czasie...rozwiń całość

Jak co rano wyprowadziłam psa i zaprzyjaźniona wilga od kilku dni mocno krzyczała / bądź rozmawiała z nami bo lubi te nasze spacery i na nas czekai /. Oznacza to , że w najbliższym czasie niedaleko od Krakowa będzie padał deszcz.zwiń

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Polecamy

Wideo