Szachowe mistrzostwa Małopolski najmłodszych

Paweł Panuś
Paweł Panuś
fot archiwum
W Szkole Podstawowej w Przebieczanach im. Tadeusza Kościuszki z siedzibą w Tomaszkowicach zorganizowano Otwarte Mistrzostwa Małopolski w szachach do lat 7. Mistrzostwa zorganizowali Międzyszkolny Klub Sportowy przy Międzyszkolnym Ośrodku Sportowym w Wieliczce, Powiat Wielicki, Międzyszkolny Ośrodek Sportowy w Wieliczce, Miasto i Gmina Wieliczka, Małopolski Związek Szachowy, Szkoła Podstawowa w Przebieczanach.

Turniej B wygrała z 6 pkt. Liliana Feluś (UKS przy SP 8 Chrzanów). Wicemistrzynią została Nadia Kudelska (MKS MOS Wieliczka). Trzecia była Martyna Starmach (Chrzanów). Obie zdobyły po 6 punktów, a o miejscach decydowała punktacja pomocnicza, określona w regulaminie zawodów. W dodatkowej klasyfikacji do lat 6, wśród 20 dziewczynek zwyciężyła Martyna Popiel (UKS przy SP 8 Chrzanów), zdobywając 5,5 pkt. Kolejne miejsca zajęły Gabriela Drozd (Staniątki) i Natalia Nalepka (Szynwałd). W klasyfikacji drużynowej grupy B wygrał Chrzanów, wyprzedzając UKS przy SP 8 Chrzanów i SP 62 Kraków.
Turniej A wygrał z 6 pkt. Jacek Łapczyński (MKS MOS Wieliczka). Wicemistrzem został Paweł Sowiński (SP 1 Brzozów) a brązowym medalistą Maksymilian Jędryka (UKS przy SP 8 Chrzanów). Obaj zdobyli po 6 pkt. W dodatkowej klasyfikacji do lat 6, wśród 37 chłopców zwyciężył Paweł Sowiński (SP 1 Brzozów) zdobywając 6 pkt. Kolejne miejsca zajęli Karol Kozak, Jakub Jamka, Marcin Zabrzański, Miłosz Pawlak, Maciej Piotrowski. W klasyfikacji drużynowej grupy A wygrał Chrzanów (najliczniejsza ekipa) wyprzedzając MKS MOS Wieliczka i SP nr 62 Kraków.
Wójt Gminy Biskupice Henryk Gawor wyróżnił pucharami najmłodszych uczestników mistrzostw, bliźniaczki Joannę i Magdalenę Łapczyńskie z MKS MOS Wieliczka oraz Mikołaja Szlósarczyka z Dobczyc. Najlepsi w grupach otrzymali puchary i medale a wszyscy uczestnicy dyplomy, okazjonalne koszulki i nagrody rzeczowe. Piękną statuetkę za wygranie turnieju w ramach akcji „ 90 turniejów na 90-lecie Polskiego Związku Szachowego” otrzymał Jacek Łapczyński. Zawody zrealizowane przy wsparciu finansowym Powiatu Wielickiego.