Szalony sezon „Lisów”

(FIL)
Anglia. W meczu na szczycie Manchester City przegrał z Leicester 1:3 i ma już 6 punktów straty do lidera tabeli (Marcin Wasilewski znowu był tylko rezerwowym).

- Ten sezon jest szalony. Nie myślę o tym, czy wygramy ligę. Kieruję swoje myśli na następny trudny mecz, z Arsenalem. Jesteśmy jednak pełni energii i chcemy walczyć - wyznał menedżer „Lisów” Claudio Ranieri.

- Jestem zły, gdyż daliśmy sobie strzelić dwie bramki ze stałych fragmentów gry - podkreślił menedżer „Obywateli” Manuel Pellegrini. - Wiele rzeczy poszło dzisiaj nie tak, jak sobie wyobrażałem, ale graliśmy przeciwko bardzo dobrej drużynie.

MC stracił nie tylko punkty, ale i Davida Silvę, który skręcił kostkę. Pellegrini ma już tylko trzynastu zdrowych podopiecznych, a w perspektywie (14 lutego u siebie) bardzo trudne spotkanie z Tottenhamem.

Liverpool ma inny problem. Stracił punkty u siebie w meczu z Sunderlandem (choć do 82 minuty prowadził 2:0, zremisował 2:2), a wcześniej... trenera Juergena Kloppa, który w sobotę przeszedł operację usunięcia wyrostka robaczkowego. Traci też kibiców. Liverpool ogłosił ostatnio, że chce podnieść cenę niektórych wejściówek z 59 do 77 funtów. Dlatego w 77 minucie meczu ponad 10 tysięcy kibiców zaczęło opuszczać Anfield Road.

Tymczasem na Old Trafford fani do ostatniej sekundy meczu Manchesteru United z Chelsea przeżywali wielkie emocje. Gospodarze objęli prowadzenie w 61 minucie po kapitalnym, strzelonym z półobrotu golu Jessego Lingarda. Goście nie dali jednak za wygraną i w doliczonym czasie wyrównał Diego Costa po zagraniu Cesca Fabregasa. Chelsea mogła nawet wygrać, ale kapitalnie bronił David De Gea. W MU kontuzji doznał Kurt Zouma, zniesiony z boiska na noszach.

Artur Boruc puścił dwa gole w odstępie kilkudziesięciu sekund i jego Bournemouth przegrało na własnym boisku z Arsenalem 0:2. Polaka pokonali mocnym strzałem pod poprzeczkę Mesut Oezil i uderzeniem z bliska Alex Oxlade-Chamberlain. W bramce Arsenalu znów bardzo dobrą formą błysnął Petr Cech.

Łukasz Fabiański puścił jednego gola (zaskoczył go Scott Dann) i Swansea zremisowała u siebie z Crystal Palace 1:1.

Wyniki

Manchester C. - Leicester 1:3 (0:1), Aguero 88 - Huth 3 i 60, Mahrez 48; Tottenham - Watford 1:0 (0:0), Trippier 64; Newcastle - West Bromwich 1:0 (1:0), Mitrović 33; Liverpool - Sunderland 2:2 (0:0), Firmino 60, Lallana 70 - Johnson 82, Defoe 89; Aston Villa - Norwich 2:0 (1:0), Lescott 45, Agbonlahor 51; Swansea - Crystal Palace 1:1 (1:0), Sigurdsson 13 - Dann 47; Stoke - Everton 0:3 (0:3), Lukaku 11 k., Coleman 28, Lennon 42; Southampton - West Ham 1:0 (1:0), Yoshida 9; Bournemouth - Arsenal 0:2 (0:2), Oezil 23, Oxlade-Chamberlain 24; Chelsea - Manchester U. 1:1 (0:0), Diego Costa 90+2 - Lingard 61.