Szczęśliwa Ameryka

RS
Tak jak starty w Japonii dla Tadeusza Błażusiaka nigdy szczęśliwe nie były, tak występy nowotarżanina w Ameryce zwykle bywały udane. Podobnie było i tym razem - Polak w 5. eliminacji MŚ w trialu motocyklowym zajął 9. miejsce.

Tadeusz Błażusiak na 9. miejscu

To wynik dobry, wejście do pierwszej dziesiątki w niezwykle wyrównanej stawce jest dużym osiągnięciem. Ten rezultat Błażusiak, aktualny mistrz Europy, osiągnął w sobotę. Ze względu na różnicę czasów wyniki niedzielnej eliminacji zawodów rozgrywanych w amerykańskiej miejscowości Duluth poznaliśmy po zamknięciu tego numeru "Dziennika".
   W sobotę nowotarżanin, jeżdżący na motocyklu gas gas w barwach teamu Kegel-Błażusiak i Automobilklubu Krakowskiego, miał dwa równie przejazdy, otrzymując w sumie 117 pkt karnych (60+57). Tylko 5 pkt dzieliło Polaka od 8. miejsca, które zajął Japończyk Kenichi Kuroyama. Zawody wygrał Brytyjczyk Doug Lampkin (72 pkt) przed Japończykiem Takahisą Fujinamim (76 pkt) i Hiszpanem Antonio Bou (88 pkt), którego pamiętać możemy ze startów w eliminacji ME Krakowie w roku 2003.
   W klasyfikacji generalnej MŚ prowadzi Lampkin (79 pkt), Błażusiak zajmuje 11. miejsce (22 pkt).