Szczypiorniści z Bochni zremisowali z liderem

Roman Kieroński
II liga piłkarzy ręcznych. Osłabiony zespół z Bochni w meczu na szczycie zdobył cenny punkt w konfrontacji z Viretem Zawiercie - głównym kandydatem do awansu.

MOSiR Bochnia - Viret Zawiercie 28:28 (16:15)

Bramki: Bujak 7, Zubik 6, Imiołek 3, Janas 3, Urbanowicz 3, Pach 2, Rogóz 2, Jewiarz 1, Gabiga 1 - Szymański 6, Makaruk 5, Szlinger 5, Najuch 4, Cieniek 3, Mięsopust 2, Zagała 2, Salamon 1.

Gospodarze po bramce Zubika prowadzili 2:0 w 3 minucie. Rywale kilkakrotnie doprowadzali do remisu, a w 28 min gol Kamila Cieńka dał im prowadzenie 15:14. Przed przerwą bramki dla MOSiR-u zdobyli jeszcze Urbanowicz i Zubik i gospodarze schodzili do szatni z przewagą jednego trafienia.

Bocheńscy szczypiorniści lepiej rozpoczęli też drugą połowę spotkania. Po dwóch rzutach obrotowego Bujaka i golu Pacha prowadzili 19:16. Drużyna lidera nie złożyła jednak broni. W 56 minucie trafił Zagała i jego ekipa prowadziła 26:25. Gospodarze odpowiedzieli bardzo szybko bramkami Rogóża i Bujaka.

W 59 minucie do remisu 27:27 doprowadził Szymański. Na 43 sekundy przed końcem 28. gola dla bochnian zdobył Urbanowicz. Jego koledzy na 12 sekund przed końcowym gwizdkiem sędziów zgubili jednak piłkę i wynik meczu ustalił Szymański.