Sześć medali Małopolanek podczas mistrzostw Polski kobiet w boksie

Jerzy Filipiuk
Laura Grzyb (Global Boxing Tarnów) i jej trener Aleksander Maciejowski
Laura Grzyb (Global Boxing Tarnów) i jej trener Aleksander Maciejowski Facebook Global Boxing Tarnów
Boks. Sześć medali zdobyły zawodniczki z małopolskich klubów podczas 18. mistrzostw Polski seniorek i 17. MP juniorek, które odbyły się w Grudziądzu.

Wśród seniorek z Małopolanek najlepiej spisała się Laura Grzyb (Global Boxing Tarnów), która była druga w kat. 54 kg. W finale przegrała z Anną Góralską (Korona Wałcz) 2:3. Wcześniej, w półfinale, nie dała szans Ewie Białas (Akademia Boksu Roberta Gortata), zwyciężając jednogłośnie na punkty 5:0.

Brązowy krążek wywalczyły: Ewa Bulanda (Evan Nowy Sącz) w kat. 48 kg, Katarzyna Antosiewicz (Nowohucki Klub Bokserski) w kat. 64 kg i debiutujaca w rywalizacji seniorek Klaudia Fitrzyk (Global Boxing Tarnów) w kat. 75 kg.

W półfinałach Bulanda przegrała z Adrianna Marczewską (Boksing Zielona Góra) 0:5, Antosiewicz – z Natalią Barbusińską (Spartakus Szczecin 0:5, a Fitrzyk – z Viktorią Dombrowską (Gryf Wejherowo) 0:5.

W gronie juniorek do finału w kat. 64 kg – po pokonaniu Joanny Tyras (Skorpion Szczecin - awansowała Julia Różańska (Wisła Kraków), ale decydująca walkę stoczy dopiero 4 marca podczas MP juniorów w Ciechocinku (ze względu na dużą liczbę zawodniczek – ponad 16 - przełożono finały w kat. 54, 60 i 64 kg).

Brązowy medal medal w kat. 54 kg zdobyła juniorka Kinga Misiaszek (Tiger Tarnów), która w półfinale uległa Beacie Kałuży (Skorpion Szczecin) 0:5.

Do mistrzostw Polski zgłosiły się 72 seniorki i 128 juniorek. W drużynowej klasyfikacji punktowej Global Boxing Tarnów zajął 10.-11. miejsce. Triumfował Skorpion Szczecin.