Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Szopki tradycyjne, ale pracochłonne

(EKT)
Moment wręczania nagród uczniom z SP w Wielkich Drogach
Moment wręczania nagród uczniom z SP w Wielkich Drogach Ewa Tyrpa
Wielkie Drogi. Stowarzyszenie „Nasz Dom, Nasze Wielkie Drogi” zorganizowało konkurs szopek dla szkół podstawowych z gm. Skawina. Laureaci w nagrodę pojadą m.in. do Kopalni Soli w Bochni i Wieliczce, Energylandii w Zatorze i do kina.

- Pracochłonne, ale niewyszukane i tradycyjne - tak ocenili szopki członkowie jury: Czesław Gąsiorowski, dyrektor Muzeum Regionalnego i Kazimierz Job, malarz-przedsiębiorca. Maria Windak, prezes Stowarzyszenia podkreśla, że konkurs ma też charakter integrujący szkoły i parafię.

W kategorii klas I-III jury I m. przyznało SP w Wielkich Drogach. Uczniowie wykonali okazałą szopkę z górami w tle i figurkami z masy solnej. - Dzieci wykorzystały materiały przyrodnicze, jak gałęzie, słomę, papier - mówi wychowawczyni Joanna Torba. - Najtrudniejsza do wykonania była figurka Maryi - mówi Julia Ludwikowska.

Zdaniem Wiktorii Ożóg niełatwe było malowanie figurek, a Wiktorii Śliwy - ich uformowanie. W ceremonii wręczenia nagród uczestniczyli też Paulina Kowalczyk i Arkadiusz Ludwikowski. Ta szopka zdobyła też nagrodę publiczności. Pozostałe miejsca w tej kategorii: II m.- SP w Woli Radziszowskiej, III m. - SP w Pozowicach.

W kategorii klas IV-VI jury najwyżej oceniło szopkę z SP w Rzozowie. - Pracochłonne było przyklejanie kredek, z których wykonana była strzecha - mówią: Marcelina Klimas, Aleksandra Kotula, Jakub Kubas. II m. zdobyła SP1, a III m. - SP4 w Skawinie.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dziennikpolski24.pl Dziennik Polski