Szybcy Podhalanie na podium maratonu

ART
KOLARSTWO GÓRSKIE. W Polanicy-Zdroju rozegrana została kolejna runda Bike Maratonu. W czołówce znaleźli się zawodnicy z podhalańskiego Kelly's Team Rabka.

Bike Maraton jest jednym z czterech najpopularniejszych w Polsce cyklów rowerowych na długich dystansach. Na trasie giga (85 km) znakomicie spisał się Michał Putz. Zawodnik Kelly's Team zajął w open 2. miejsce, przegrywając o 58 sekund tylko z Dariuszem Porosiem (MTB Votum Team Wrocław). Nasz zawodnik był jednak najlepszy w najliczniej obsadzonej kategorii M2 (seniorzy), podczas gdy wspomniany rywal klasyfikowany był w M3 (31-40 lat). Na tym nie koniec sukcesów naszej ekipy. Na 11. łącznie pozycji do mety dotarł Wacław Szwarc, który był najlepszy w kategorii M5 (51-60 lat). Ponadto 9. w M3 finiszował Krzysztof Szarecki. W gronie pań 2. miejsce w open i w K3 wywalczyła Katarzyna Galewicz. Straciła 5 minut do zwycięskiej Małgorzaty Lewandowskiej (Bike Multi Sport Goleniów). Na podium kategorii M6 stanął zakopiańczyk Marcin Syrzistie (niezrzeszony), który był 2.

Na dystansie mega (59 km) zawodnicy Kelly's Team również znaleźli się w ścisłej czołówce. O wygraną w całym wyścigu rywalizował Dominik Grządziel. Zajął 2. miejsce w open (i M2), przegrywając o 18 sekund z Mateuszem Zoniem (Kross Racing Team). Nie zawiedli nasi weterani. W M5 triumfował Mieczysław Berezik, w M6 3. miejsce wywalczył Krzysztof Filipiak. Ponadto 7. w gronie juniorów (M1) finiszował Szymon Bereźnicki. W gronie pań 2. lokatę w open, a 1. w K2, zajęła Katarzyna Polakowska.

W klasyfikacji drużynowej Kelly's Team zajął 3. miejsce, za BGŻ Eska Team i Bike Multi Sport Goleniów. Stracił tym samym nieco dystansu do rywali w punktacji łącznej cyklu. BGŻ Eska ma 13 019 pkt, ekipa z Goleniowa 12 921, a nasz zespół 12 869.

W klasyfikacjach indywidualnych poszczególnych grup też jest nieźle. W rankingu gigamaratonu w M1 prowadzi Adrian Tyszecki (nie punktował w Polanicy), 2. w K3 jest Galewicz, 3. w M5 Szwarc, 4. w K2 Anna Sadowska. W megamaratonie liderami są Polakowska w K2 i Berezik w M5, 4. miejsce w tej drugiej kategorii zajmuje Robert Dziubanowski. W M6 na 2. pozycji sklasyfikowany jest Filipiak, a na 6. kapitan teamu - Jan Blańda.

Kolejna szansa na poprawę wyników będzie 9 lipca, podczas maratonu w Piechowicach.