Takie wyzwania stoją przed polską gospodarką. Zobacz dane z raportu 3W dotyczące wody, wodoru i węgla

Materiał informacyjny Banku Gospodarstwa Krajowego
Polska gospodarka cały czas się rozwija. Nieustanne szukanie rozwiązań dotyczących wykorzystania wodoru, węgla i wody, staje się dziś kluczowym tematem dla osób decyzyjnych w tej kwestii. Raport 3W przybliża perspektywy rozwoju technologicznego. W dokumencie, którego premiera odbyła się podczas Kongresu 3W, wskazano także wyzwania, przed którymi stanie polska gospodarka.

Woda, wodór i węgiel – przyszłość Polski?

Po raz kolejny wraz z Kongresem 3W odbyła się premiera raportu przybliżającego ideę wody, wodoru i węgla. W dokumencie przedstawiono podstawowe zagadnienia konieczne do zrozumienia 3W, ale także wyzwania, z którymi Polska będzie się w przyszłości mierzyć.

- Poprosiliśmy trzy eksperckie organizacje, które we współpracy z nami, przybliżyły najważniejsze aspekty związane z 3W. Transformacja energetyczna w Polsce wymaga dostosowania w wielu obszarach. W raporcie przewidujemy perspektywy rozwoju i pokazujemy, co będzie wyzwaniem w przyszłości - mówi Marek Zieliński, dyrektor biura innowacji w departamencie 3W w BGK.

Jak czytamy, Polska jest trzecim producentem wodoru w Europie. W najbliższych latach konieczna będzie rozbudowa infrastruktury, w taki sposób, by wytwarzać wodór bezemisyjnie. Rozwinąć ma się również technologia związana z nano-węglem.

- Mamy już spółki mające ciekawe patenty i rozwiązania, które skutecznie rozwijają – dodaje Zieliński.

Warto rozmawiać o nowych technologiach w Polsce

W dniach 27-28 listopada w Warszawie odbyła się trzecia edycja Kongresu 3W. Wydarzenie ma na celu promocję idei, którą wypracował Bank Gospodarstwa Krajowego (BGK), by w ramach transformacji energetycznej i modernizacji gospodarki skupić się na 3W: wodzie, wodorze i nowych technologiach związanych z węglem.

Przez dwa dni organizowano spotkania, debaty i warsztaty. Głównym celem było spotkanie świata nauki, administracji i biznesu. Zdaniem organizatorów Kongresu 3W konieczna jest współpraca i tworzenie interdyscyplinarnych zespołów, by najpierw wypracować innowacyjne rozwiązania – czym zajmuje się świat nauki – a następnie wdrożyć je do polskich przedsiębiorstw osiągając tym samym przewagę technologiczną.

Hubem, który umożliwić ma transfer technologii jest Interdyscyplinarne Centrum Innowacji powołane w oparciu o ideę 3W przez Bank Gospodarstwa Krajowego.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wideo

Materiał oryginalny: Takie wyzwania stoją przed polską gospodarką. Zobacz dane z raportu 3W dotyczące wody, wodoru i węgla - Strefa Biznesu

Wróć na dziennikpolski24.pl Dziennik Polski