18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Tańczyli po polsku

SYP
Bardzo dobrze spisały się pary taneczne Zespołu Pieśni i Tańca „Wolbromiacy” podczas VIII Wojewódzkiego Turnieju Tańców Polskich „Tańczące buciki” zorganizowanego przez Międzyszkolny Ludowy Zespół Pieśni i Tańca „Krakowiak” w Krakowie.

Pary taneczne zespołu „Wolbromiacy” wzięły udział w VIII Wojewódzkim Turnieju Tańców Polskich „Tańczące buciki”. Fot. arch.

WOLBROM

W tym prestiżowym turnieju, w którym konkurowali tancerze z całego województwa, „Wolbromiaków” reprezentowały w kategorii IIB dwie pary taneczne, czyli Jakub Substelny i Natalia Trzaska oraz Wiktor Zawisza i Monika Kotyrba. Jednak mimo sporego zainteresowania turniejem, w kategorii IIB nie zgłosiła się odpowiednia liczba par, dlatego organizator zgodnie z regulaminem stworzył kategorię „open”, czyli połączył kategorię mistrzowską IIA z kategorią IIB, w której występują tancerze dopiero zaczynający karierę turniejową.

- Dla naszych tancerzy był to dopiero drugi turniej, a już postawiono im tak wysoką poprzeczkę, gdyż musieli się zmierzyć z doświadczonymi tancerzami, którzy są turniejowymi weteranami, niejednokrotnie zajmującymi pierwsze miejsca na podium. Dlatego wielkim sukcesem, jest to, że nasza para Jakub Substelny i Natalia Trzaska przeszła półfinał i dostała się do finału walcząc z tancerzami klasy mistrzowskiej. W efekcie zajęli wysokie szóste miejsce. Jestem ogromnie dumny i zadowolony z wyników tancerzy, daje nam ogromną chęć do pracy i walki o miejsca na podium. – mówi Łukasz Neter, instruktor i choreograf młodych tancerzy z zespołu „Wolbromiacy”.

Po zawieszeniu działalności Zespołu Pieśni i Tańca „Ziemia Olkuska”, jaki przez wiele lat ćwiczył w olkuskim MOK, właśnie „Wolbromiacy” stali się sztandarowym zespołem ludowym w powiecie olkuskim. W ciągu ponad 30 lat działalności, zespół działający przy wolbromskim Centrum Kultury dał ponad 600 koncertów i odnosił sukcesy na liczących się przeglądach zespołów folklorystycznych w kraju i za granicą. W ub. roku zespół zdobył drugą nagrodę na XXIII Przeglądzie Kapel i Zespołów Ludowych im. Jana Derlety w Szydłowcu. Do tradycji weszły coroczne, zagraniczne wyjazdy zespołu, które łączą występy taneczne ze zwiedzaniem. W ub. roku „Wolbromiacy” byli w Hiszpanii, gdzie wystąpili na prestiżowym festiwalu folklorystycznym w kastylijskim mieście Valladolid. Przed dwoma laty zwiedzali Grecję i Włochy, gdzie wzięli udział w XV Międzynarodowym Festiwalu Folklorystycznym „Norbensis” w Normie koło Rzymu.

(SYP)

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dziennikpolski24.pl Dziennik Polski