Tarnów. Pod wiaduktem na Warsztatowej wylano asfalt. Kiedy...

Tarnów. Pod wiaduktem na Warsztatowej wylano asfalt. Kiedy otworzą drogę? [ZDJĘCIA]

Paweł Chwał

Gazeta Krakowska

Aktualizacja:

Gazeta Krakowska

Tarnów. Pod wiaduktem na Warsztatowej wylano asfalt. Kiedy otworzą drogę? [ZDJĘCIA]
1/8
przejdź do galerii

©Paweł Chwał

Na tę informację wielu kierowców czekało od dawna z utęsknieniem. Na ulicy Warsztatowej, pod przebudowywanym od sześciu lat wiaduktem kolejowym wreszcie pojawił się asfalt.
Zobacz galerię
Wprawdzie jest to na razie jedynie pierwsza warstwa, ale czarna nakładka daje nadzieję na to, że wyczekiwany koniec inwestycji w tym miejscu niedługo nastąpi. W PKP PLK ostrożnie mówią wprawdzie o czwartym kwartale tego roku, ale widząc duże zaawansowanie prac w ostatnich dniach na Warsztatowej, można spodziewać się, że tym razem ten termin faktycznie zostanie dotrzymany.

Poza nakładką asfaltową, układane są krawężniki oraz przygotowywany jest teren pod budowę chodników. Z drugiej strony wiaduktu, od ul. Kochanowskiego, gdzie prace prowadziło miasto kompletna droga jest już gotowa od kilku miesięcy.

Warsztatowa to wygodny skrót do Kochanowskiego oraz północnej i zachodniej części miasta, dzięki któremu można szybko ominąć zatłoczone centrum miasta.

Wcześniej nowy asfalt ułożono pod wiaduktem na ul. Krakowskiej, gdzie jednak ruch jednym pasem drogi będzie odbywał się jeszcze przez dobrych kilka tygodni (przy skrzyżowaniu z Kochanowskiego planowane sa jeszcze poważne prace ziemne) oraz przy ul. Gumniskiej, gdzie rozpoczynają się odbiory techniczne i ruch może zostać puszczony jeszcze w sierpniu. W największych powijakach są w tym momencie prace przy przejeździe pod nowym wiaduktem na al. Tarnowskich.

ZOBACZ KONIECZNIE:


Komentarze (2)

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Już dość

Lobuzek (gość)

Zgłoś naruszenie treści

Wynoście się z tego miasta. 6 lat paraliżu wystarczy.

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Kiedy?

Gość (gość)

Zgłoś naruszenie treści

Nie ma odp kiedy to nastąpi a ja mam nadzieję że szybko bo zbliża się rok szkolny i znów my kierowcy utkniemy w mega korkach na Kochanowskiego i Krakowskej.

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Polecamy

Wideo