Tarnowianki okazały się bardzo gościnne

Roman Kieroński
Siatkówka. Siatkarki Grupy Azoty PWSZ Tarnów w turnieju o Puchar Rektora PWSZ dr hab. inż. Jadwigi Laski przegrały wszystkie spotkania i zakończyły rywalizację na czwartym miejscu.

Tarnowianki grały w składzie: Podlasek, Beda, Pfeifer, A. Kaczyńska, Sobczak, Zemełka, Lipińska, Pelczarska, Kawa, Bodzęta, Czekańska, Słomska, Bator i Dyrek.

W pierwszym meczu uległy AZS PWSZ Karpaty Krosno 1:3 ( 25:16, 19:25, 19:25, 22:25).Atakowała i „kiwała” Sabina Podlasek, dobrze broniła libero Aleksandra Kaczyńska, świetnie spisywała się nowa zawodniczka Grupy Azoty Monika Kawa. Kolejne partie zakończyły się jednak wygranymi występujących w I lidze siatkarek z Krosna. Zacięty był czwarty set. Tarnowianki prowadziły 14:10, przegrywały 16:19, potrafiły doprowadzić do stanu 21:21, lecz po ataku w aut przegrały seta i cały mecz.

Następnie uległy SMS PZPS II Szczyrk 1:3 (25:19, 23:25, 17:25, 22:25). Pierwszy set nie zapowiadał przykrej porażki. Dobrze grała zagrywką Ewelina Dyrek. Wygrały partię do 19. Uspokojone takim obrotem sprawy w kolejnych oddały inicjatywę uczennicom Szkoły Mistrzostwa Sportowego prowadzonym przez zasłużonego trenera Wiesława Popika. W drugim secie przegrywały 18:23 . Po ataku Sabiny Podlasek w czwartym prowadziły 22:21, lecz pozwoliły rywalkom na zdobycie czterech punktów.

Na koniec uległy WTS Solna Wieliczka 1:3 (11:25, 25:23, 20:25, 23:25). W pierwszym secie podopieczne trenera Marka Skrobota zostały rozbite.W kolejnych – zwłaszcza drugim zwycięskim, pokazały jednak, że potrafią walczyć. Wynik „trzymała” Sabina Podlasek, „kiwała” Joanna Beda, blokowała Adrianna Sobczak. Trzecia i czwarta partia także bardziej wyrównana, przyniosła sukces siatkarkom z Wieliczki.

W innych spotkaniach: SMS PZPS II – Solna 0:3, Solna – Karpaty 3:2 , Karpaty – SMS II PZPS 3:1. Końcowa kolejność: 1. WTS Solna, 2. Karpaty Krosno , 3. SMS II PZPS , 4. Grupa Azoty PWSZ.