Teatralny Melikson

(RP)
Francja. Drużyna Valenciennes (z ekswiś­lakiem Maorem Meliksonem) znajduje się coraz bliżej II ligi. Nie pomógł jej nawet... niesłusznie przyznany rzut karny.

Melikson wszedł na mecz z outsiderem z Ajaccio dopiero w 66 minucie, ale chwilę potem sprokurował już karnego. Jak się okazało – wyimaginowanego, bo sędzia dał się Meliksonowi nabrać na teatralny upadek.

Gospodarze wyszli na prowadzenie, jednak w ostatnich trzech minutach stracili dwa gole i być może szanse na utrzymanie w Ligue 1.

Słaby występ zanotował Grzegorz Kry­chowiak (Reims, nota 4) w przegranym 0:2 meczu wyjazdowym z Bastią.

Wyniki

Lorient – Paris SG 0:1 (0:1), T. Motta 41; St Et­ienne – Sochaux 3:1 (0:0), Erding 46 i 89, Taba­nou 51 – Butin 66; Marsylia – Rennes 0:1 (0:0), Doucoure 76; Bastia – Reims 2:0 (1:0), Raspen­tino 9, Bruno 42; Toulouse – Evian 1:1 (0:0), Ben Yedder 56 – Nsikulu 89; Bordeaux – Nice 1:1 (0:0), Jussie 63 k. – Bosetti 67; Nantes – Montpellier 2:1 (2:1), Gakpe 3, Djidji 21 – Djidji 34 s.; Valencien­nes – Ajaccio 2:3 (0:0), Waris 51, 72 k. – Andre 62, Baradji 87 i 90; Guingamp – Ol. Lyon 0:1 (0:1), Gomis 46. Po zamknięciu numeru: Monaco – Lille.

1. Paris SG 28 67 67–18

2. Monaco 29 62 49–24

3. Lille 29 53 33–18

4. St Etienne 28 48 38–24

5. Olympique L. 30 48 45–35

6. Olympique M. 29 44 39–31

7. Reims 29 43 38–37

8. Toulouse 29 42 37–40