To była już szósta wygrana „Pasów” z rzędu

Jerzy Zaborski, Andrzej Stanowski
Hokej. Unia Oświęcim nie dała rady mistrzom Polski z Sanoka. Cracovia pokonała Naprzów i było to szóste z rzędu zwycięstwo "Pasów". Podhale pewnie wygrało w Katowicach.

Unia Oświęcim - Ciarko Sanok 0:2 (0:0, 0:0, 0:2)
0:1 Turon (Pietrus) 58, 0:2 Danton (Knox) 60.
Sędziował: Janusz Strzempek (Katowice). Kary: 8 - 32 minut (w tym 10 dla Dantona za atak na głowę rywala). Widzów: 700.
Unia: Fikrt - Vosatko, Gabryś; Wojtarowicz, Kalinowski, Jaros - Vizvary, Piekarski; Bepeirszcz, Tabaczek, Piotrowicz - Zukal, Ciura; Szewczyk, Komorski, Adamus - Kasperczyk; Fiedor, Paszek, Malicki.
Sanok: Pitton - Williams, Turon; Knox, Pietrus, Danton - Richter, Zatko; Sinagl, Zapała, Vozdecky - Dutka, Rąpała; Biały, Wiliusz, Mermer - Dolny; Ćwikła, Sawicki, Kostecki.

W mecz oświęcimian z Sanokiem było sporo bijatyki i agresji na lodzie, a mniej hokeja. O wyniku przesądziła końcówka spotkania. Gdy wszyscy czekali na dogrywkę uderzony przez Turonia krążek trafił w "okienko". Wycofanie bramkarza skończyło się drugim golem.

Comarch Cracovia - Naprzód Janów 5:3 (1:1, 3:1, 1:1)
0:1 Frączek 2, 1:1 Stoklasa (Kulas, Dąbkowski) 10, 0:1 Jakubik (Sękowski, Stachura) 21, 2:2 Fojtik (McCauley, Valczak) 25, 3:2 Valczak (Fojtik) 32, 4:2 Fojtik 36, 5:2 Pasiut (Kalus, Dąbkowski) 48, 5:3 Podsiadło (Działo, Jakubik) 60.
Sędziował: Paweł Meszyński. Kary: 12 - 8 min. Widzów 1000.
Cracovia: Radziszewski - Noworyta, A. Kowalówka, S. Kowalówka, Słaboń, Dvorzak - Kruczek, Wajda. McCauley, Valczak, Fojtik - Liotti, Dąbkowski, Stoklasa, Pasiut, Kulas - Kłys, Wiśniewski, Kozłowski, Fraszko, Kisielewski.
Naprzód: M. Elżbieciak - Działo, Podsiadło, Stachura, Jakubik, Sękowski - Vrana, Klementiew, Kogut, Frączek, Bibrzycki - Kosakowski, Kulik, Bernat, Pohl, Ł. Elżbieciak - Sarna, Mejka, Radwan, Piper, Sośnierz.

"Pasy" znowu źle rozpoczęły mecz, w 2 min pierwsza formacja zgubiła krążek we własnej tercji i wykorzystał to Marcin Frączek. Gospodarze, mieli mnóstwo sytuacji, ale wykorzystali tylko jedną.

W 39 sekundzie drugiej tercji goście, ponownie objęli prowadzenie ale to było już wszystko, na co ich było stać. Później dominowała Cracovia.

HC GKS Katowice - MMKS Podhale Nowy Targ 3:11 (1:3, 2:7, 0:1)
Bramki: 1:0 Kret (Heffernann, Krokosz) 16, 1:1 Imrich (Różański, Imrich) 16, 1:2 Olchawski (Daniel Kapica, Wielkiewicz) 18, 1:3 Damian Kapica (Dziubiński, Lucka) 19, 1:4 Kmiecik (Różański, Bryniczka), 1:5 Michalski (Omeljanenko, Wronka) 22, 1:6 Daniel Kapica (Wielkiewicz, Tomasik) 23, 2:6 Smirnovs (Heffernann) 24, 2:7 Mrugała (Łabuz, Michalski) 32, 3:7 Michał Krokosz 36, 3:8 Bryniczka (Różański, Kmiecik) 37, 3:9 Wielkiewicz (Tomasik, Olchawski) 39, 3:10 Różański (P. Kmiecik, Tomasik) 40, 3:11 Bryniczka (Imrich) 59. Sędziował Michał Baca z Oświęcimia. Kary: 16 - 12 min. Widzów: 100
Katowice: Selin - Lacheta, Krokosz, Rjabov, Semjan, Bezugli - Cyganek, Smirnovs, Szadrin, Świderski, Heffernann oraz Kret, Kulawiak, Gulbinowicz.
Podhale: Raszka (od 36 min B. Kapica) - Lucka, Sulka, Damian Kapica, Dziubiński, Gruszka - Łabuz, Imrich, Kmiecik, Bryniczka, Różański, Mrugała, Tomasik, Omeljanenko, Wronka, Michalski - oraz Jaśkiewicz, Wielkiewicz, Olchawski, Daniel Kapica.

Pozostałe mecze: JKH Jastrzębie - GKS Tychy 4:1 (1:0, 1:1, 2:0), Polonia Bytom Orlik Opole 2:3 (0:1, 0:1, 2:1).