TENIS
Singiel kobiet:
1. Belinda Bencic (Szwajcaria)
2. Marketa Vondrousova (Czechy)
3. Jelena Switolina (Ukraina)
Debel mężczyzn:
1. Lee Yang/Wang Chi-Lin (Tajwan)
2. Li Jun Hui/Liu Yu Chen (Chiny)
3. Aaron Chia/Wooi Yik Soh (Malezja)
SZERMIERKA
Szabla kobiet drużynowo:
1. Rosyjski Komitet Olimpijski (Olga Nikitina, Sofia Pozdnakowa, Sofia Wielikaja)
2. Francja (Sara Balzer, Cecilia Berder, Manon Brunet; Charlotte Lembach)
3. Korea Płd. (Jiyeon Kim, Jiyeon Seo, Jisy Yoom; Sooyeon Choi)
LEKKOATLETYKA
100 m kobiet:
1. Elaine Thompson-Herah (Jamajka)
2. Shelly-Ann Fraser-Pryce (Jamajka)
3. Shericka Jackson (Jamajka)
Sztafeta mieszana 4x400 m:
1. Polska (Karol Zalewski, Natalia Kaczmarek, Justyna Święty-Ersetic, Kajetan Duszyński; Iga Baumgart-Witan, Małgorzata Hołub-Kowalik, Dariusz Kowaluk)
2. Dominikana
3. USA
Rzut dyskiem mężczyzn:
1. Daniel Stahl (Szwecja)
2. Simo Pettersson (Szwecja)
3. Lukas Weisshaidinger (Austria)
...
14. Bartłomiej Stój
15. Piotr Małachowski
PODNOSZENIE CIĘŻARÓW
81 kg mężczyzn:
1. Lyu Xiaojun (Chiny)
2. Zacarias Bonnat Michel (Dominikana)
3. Antonino Pizzolato (Włochy)
96 kg mężczyzn:
1. Fares Ibrahim Elbakh (Katar)
2. Jeydomar Vallenilla Sanchez (Wenezuela)
3. Anton Pliesnoi (Gruzja)
...
7. Bartłomiej Adamus
GIMNASTYKA - SKOKI NA TRAMPOLINIE
Mężczyźni:
1. Iwan Litwinowicz (Białoruś)
2. Dong Dong (Chiny)
3. Dylan Schmidt (Nowa Zelandia)
ŻEGLARSTWO
RS:X mężczyzn:
1. Kiran Badole (Holandia)
2. Thomas Goyard (Francja)
3. Bi Kun (Chiny)
...
6. Piotr Myszka
RS:X kobiet:
1. Lu Yunxiu (Chiny)
2. Charline Picon (Francja)
3. Emma Wilson (Wielka Brytania)
...
9. Zofia Noceti Klepacka
RUGBY - SIÓDEMKI
Kobiety:
1. Nowa Zelandia
2. Francja
3. Fidżi
JUDO
Drużyny mieszane:
1. Francja
2. Japonia
3. Niemcy i Izrael
ŁUCZNICTWO
1. Mete Gazoz (Turcja)
2. Mauro Nespoli (Włochy)
3. Takaharu Furukawa (Japonia)
...
33. Sławomir Napłoszek
TRIATHLON
Sztafeta mieszana:
1. Wielka Brytania (Jessica Learmonth, Georgia Taylor-Brown, Jonathan Brownlee, Alex Yee)
2. USA (Katie Zaferes, Taylor Knibb, McDowell Kevin, Morgan Pearson)
3. Francja (Leonie Periault, Cassandre Beaugrand, Dorian Coninx, Vincent Luis)
PŁYWANIE
100 m stylem motylkowym mężczyzn:
1. Caeleb Dressel (USA)
2. Kristof Milak (Węgry)
3. Noe Ponti (Szwajcaria)
...
5. Jakub Majerski
Sztafeta mieszana 4x100 m stylem zmiennym:
1. Wielka Brytania (Kathleen Dawson, Adam Peaty, James Guy, Anna Hopkin; Freya Anderson)
2. Chiny (Xu Jiayu, Yan Zibei, Zhang Yufei, Yang Junxuan)
3. Australia (McKeown Kaylee, Stubblety-Cook Izaac, Temple Matthew, Emma McKeon; Bronte Campbell, Isaac Cooper, Brianna Throssell)
...
16. Polska - dyskwalifikacja w eliminacjach
200 m stylem grzbietowym kobiet:
1. Kaylee McKeown (Australia)
2. Kylie Masse (Kanada)
3. Emily Seebohm (Australia)
800 m stylem grzbietowym kobiet:
1. Kathleen Ledecky (USA)
2. Ariarne Titmus (Australia)
3. Simona Quadarella (Włochy)
STRZELECTWO
Trap mikstów:
1. Fatima Galvez, Alberto Fernandez (Hiszpania)
2. Alessandra Perilli, Gian Marco Berti (San Marino)
3. Madelynn Ann Bernau, Brian Burrows (USA)
Karabin dowolny trzy postawy:
1. Nina Christen (Szwajcaria)
2. Julia Zykowa (Rosyjski Komitet Olimpijski)
3. Julia Karimowa (Rosyjski Komitet Olimpijski)
...
16. Aneta Stankiewicz