Trefl Proxima ma za sobą trzeci sparing podczas przygotowań do debiutu w ekstraklasie

Drużyna z Krakowa w Dąbrowie Górniczej wygrała dwa sety
Drużyna z Krakowa w Dąbrowie Górniczej wygrała dwa sety Fot. facebook/Trefl Proxima
Siatkówka. Krakowianki przegrały na wyjeździe z Tauronem MKS Dąbrowa Górnicza 2:3.

W dwóch poprzednich sparingach ekipa spod Wawelu zmierzyła się z Polskim Cukrem Muszynianką - w Muszynie było 2:2, a w Jaśle 1:3. We wtorek w Dąbrowie Górniczej również nie udało się wygrać. Trzeba jednak pamiętać, że w meczach kontrolnych nie wynik jest najważniejszy. Zwłaszcza w przypadku Trefla Proximy, ten klub istnieje od niedawna, a zawodniczki dopiero się poznają. Co więcej, trener Alessandro Chiappini zajęcia osobiście prowadzi dopiero od ubiegłego tygodnia, wcześniej z młodzieżową reprezentacją Słowenii rywalizował w MŚ do lat 23.

Ten jak sparing, jak i poprzednie, pokazał, że krakowski zespół nie odstaje od ekip z większym dorobkiem w elicie. W starciu przeciwko Tauronowi, szóstej sile poprzednich rozgrywek, Trefl Proxima wygrał dwa pierwsze sety. W inauguracyjnym przegrywał wprawdzie na początku już 2:7, ale później, w dużej mierze dzięki dobrej zagrywce Justyny Łukasik, udało się dogonić rywalki. W końcówce górą była ekipa gości. W następnej odsłonie krakowianki grały bardzo dobrze w każdym elemencie i zwyciężyły do 15.

W trzeciej części też były na prowadzeniu (9:6), ale rywalki zdobyły kilka punktów z rzędu i przejęły inicjatywę (12:16), wygrywając partię. W trzecim i czwartym secie trenerzy obu ekip dokonali wielu zmian w składzie, testując różne ustawienia i pomysły taktyczne. Mecz nadal był zacięty, żadna ze stron nie odpuszczała. Górą ostatecznie były dąbrowianki, choć w piątym secie, rozgrywanym do 25, przegrywały 9:13.

W krakowskim zespole zabrakło jednej zawodniczki - Zsuzsanny Talas. Ona jeszcze nie grała z koleżankami z klubu, bowiem z reprezentacją Węgier walczyła w trwających w Azerbejdżanie (i wcześniej w Gruzji) mistrzostwach Europy. Rozgrywająca wystąpiła w dwóch meczach fazy grupowej (m.in. 1:3 z Polską). Madziarki przegrały wszystkie trzy spotkania i odpadły z Eurovolley.

Rozgrywki ekstraklasy rozpoczną się 14 października. Trefl Proxima w 1. kolejce gra na wyjeździe z ŁKS-em Łódź.

Tauron MKS Dąbrowa Górnicza - Trefl Proxima Kraków 3:2 (23:25, 15:25, 25:15, 25:18, 25:21)
Trefl Proxima: Budzoń, Hatala, Paszek, Brzezińska, J. Łukasik, Clement, Wysokińska (libero), Kulig (libero) oraz Jaroszewicz, M. Łukasik, Słonecka, Szymańska, Woźniak.