Triumf młodzieży z Raby Niżnej

JABU
Rugbiści Gorców ze złotymi medalami Fot. archiwum
RUGBY. Kolejny turniej i kolejne zwycięstwo Gorców Raba Niżna. Tym razem zawodnicy udali się do stolicy Wielkopolski na Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików. W Poznaniu mogli skonfrontować swoje umiejętności z rówieśnikami z województw: małopolskiego, śląskiego i wielkopolskiego.

Drużyny zostały podzielone na dwie grupy. Górale w grupie B trafili na: Czarnych Bytom, Dragonię Mosina i Spartę Jarocin. O ile drużynę z Bytomia znali bardzo dobrze, to pozostałe były wielką niewiadomą. Jednak taktyka ustawiona przez trenera Mateusza Kuczaja sprawdziła się. Fazę grupową młodzi zawodnicy przeszli jak burza, wysoko wygrywając wszystkie mecze i nie tracąc nawet jednego punktu. W półfinale trafili na drugą drużynę grupy A - Koliber Sosnowiec, który został rozgromiony przez zawodników z gminy Mszana Dolna 45-0.

W finale Gorce spotkały się z Posnanią Poznań. Mecz obfitował w ciekawe zwroty akcji i pokazał, że spotkały się faktycznie najlepsze drużyny turnieju. Pierwsza połowa zakończyła się zwycięstwem Górali 7-5, jednak na koniec drugiej połowy zawodnicy schodzili z boiska przy wyniku 12-12. Potrzebna była dogrywka - do złotego przyłożenia. Więcej zimnej krwi i charakteru pokazali rabianie i dzięki zajęli 1. miejsce

Górale zagrali w składzie: Michał Lach, Mirek Knowa, Jarek Michalak, Przemek Nowak, Kazek Fornal, Bartek Kozak, Mirek Kuczaj, Marek Miśkowiec, Piotr Gacek, Patryk Kowalczyk.