Trudna przeprawa

(ŻUK)
II liga piłkarzy ręcznych. Walczący o awans szczypiorniści z Chrzanowa nie mieli łatwo w Kielcach. Musieli się sporo natrudzić, by sięgnąć po dwa punkty.

AZS Politechnika Kielce – MTS Chrzanów 23:25 (12:13)
Bramki dla MTS Chrzanów: Skoczylas 9, Cupisz 6, Zacharski 3, Orlicki 2, Żydzik 2, Rola 2, Kirsz 1.

Grany o nietypowej porze, bo o godz. 14 mecz był bardzo wyrównany. Świecące przez szyby w hali słońce nie ułatwiało zadania atakującym, stanowiąc spore utrudnienie. Przyjezdni objęli prowadzenie 2:0, ale potem przez prawie całą pierwszą połowę wynik oscylował wokół remisu. Żadna z drużyn nie wypracowała sobie przewagi, dopiero w końcówce tej części chrzanowianie okazali się nieznacznie lepsi.

Po przerwie szybko zyskali przewagę 19:16 w 34 min, ale w 49 był remis 20:20. Na każdą bramkę MTS-u miejscowi odpowiadali golem. W 59 min 24:22 prowadzili przyjezdni i nie dali sobie wydrzeć wygranej.

W środę o godz. 19 MTS zagra z Wandą Kraków w meczu rozgrywanym awansem, gdyż w weekend organizuje półfinał mistrzostw Polski juniorów.

W rozgrywkach II-ligowych i w walce o medal w __mistrzostwach Polski juniorów grają ci sami chłopcy – mówi szkoleniowiec chrzanowian Leszek Wójcik. – Musimy jakoś pogodzić interesy, bo wszystkie rozgrywki są dla nas bardzo ważne.