Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Trwa zwycięska seria grajowian

PAN
Tak padła trzecia bramka dla MKF Fot. archiwum klubu
FUTSAL. W zaległym spotkaniu 8. kolejki ogólnopolskiej II ligi MKF 99 Grajów pokonał Górala Tryńcza 4-1 (2-0), zrównując się punktami z liderem tabeli AZS Lublin. Był to jego trzeci zwycięski mecz w nowej hali w Wieliczce.

Był to pojedynek drugiej i trzeciej drużyny w ligowej tabeli. Mimo tak wysokiej rangi spotkania trener Dariusz Mielec zdecydował się dołączyć do kadry na to spotkanie dwóch zawodników z kadry młodzieżowej: bramkarza Mateusza Dąbka oraz Łukasza Moskala. Są to kolejni młodzieżowcy, po Marcinie Ziętarze i Mateuszu Leśniaku, którzy przed sezonem zostali włączeni do kadry pierwszej drużyny.

Od pierwszych minut spotkania to zawodnicy MKF byli częściej w posiadaniu piłki i kombinacyjnymi akcjami próbowali zaskoczyć przeciwników. Bramkarza gości usiłowali pokonać Marcin Kossak i dwukrotnie Konrad Podobiński. W 6 min na uderzenie sprzed pola karnego zdecydował się Tomasz Godyń i piłka mimo interwencji Roberta Kurosza wpadła do bramki. Objęcie prowadzenia podziałało jeszcze bardziej mobilizująco na zawodników MKF, którzy szukali okazji na podwyższenie wyniku, lecz dogodnych okazji nie wykorzystali Tomasz Kwater i Artur Rusin. Na minutę przed końcem pierwszej części spotkania zespołową akcję wykończył Podobiński, któremu po bardzo dobrym podaniu Tomasza Kwatera nie pozostało nic innego, tylko umieścić piłkę w pustej bramce.

Druga połowa, podobnie jak pierwsza, rozpoczęła się od przewagi MKF, a najlepszej sytuacji nie wykorzystał Kossak. W miarę upływu czasu do głosu coraz bardziej częściej dochodzić przyjezdni i tylko kolejnym dobrym interwencjom Zachariasza grajowianie mogą zawdzięczać, że po uderzeniach Lecha i Wojtasa wynik spotkania nie uległ zmianie. Po okresie słabszej gry grajowianie ponownie zaczęli przeważać i na efekty tego nie trzeba było długo czekać. W 25 min Podobiński po minięciu zwodem przeciwnika silnym strzałem pod porzeczkę zdobył drugą swoją bramkę w tym spotkaniu. W 32 min na indywidualną akcję od połowy boiska zdecydował się Michał Kanclerz i po minięciu trzech rywali precyzyjnym uderzeniem koło słupka podwyższył prowadzenie. Honorowe trafienie zawodnicy z Tryńczy zdobyli po wykończeniu zespołowej akcji przez Krzysztofa Karwackiego.

W 9. kolejce MKF zmierzy się w Rzeszowie z miejscowym Heiro.

MKF 99: Zachariasz, Dąbek - Kossak, Kwater M., Podobiński, Suchan, Kwater T., Kanclerz, Burzyński, Rusin, Godyń, Moskal.