Trzebinia. Solidna praca popłaca. Duży sukces młodych...

Trzebinia. Solidna praca popłaca. Duży sukces młodych szachistów z Trzebini

Zdjęcie autora materiału
Sławomir Bromboszcz

Aktualizacja:

Gazeta Krakowska

Znakomicie spisali się młodzi szachiści Hetmana Koronnego Trzebinia w rozegranych w Szczyrku Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów. Zespół wywalczył pierwsze miejsce i awans do pierwszej ligi. - Szachy zawsze były moją wielką miłością. Spełniło się jedno z moich marzeń. To doskonały prezent na 18-te urodziny klubu - mówi Janusz Szczęśniak, prezes Hetmana Koronnego Trzebinia i jednocześnie chrzanowski starosta.
Trzebinia. Solidna praca popłaca. Duży sukces młodych szachistów z Trzebini

©Powiat chrzanowski

Nie było łatwo wywalczyć pierwszego miejsca. Zawody trwały dziewięć dni, rozegrano 11 rund. Zawodnikowi Hetmana udało się pokonać tak renomowanych rywali, jak Hetmana Koszalin i Zagłębie z Dąbrowy Górniczej. Te zespoły zajęły miejsca tuż za drużyną z Trzebini. Cała pierwsza trójka w przyszłym sezonie wystąpi w rozgrywkach wyższej klasy.

- Awans do I ligi oznacza możliwość rywalizacji z jeszcze lepszymi zespołami, które mają w swoich szeregach renomowanych zawodników. Gra przeciwko nim pozwoli naszym szachistom podnieść swoje umiejętności i indywidualne rankingi - podkreśla Janusz Szczęśniak.

Zespół Hetmana wystąpił w składzie: Michał Karpus, Sebastian Półtorak, Hubert Meers, Weronika Zabrzańska, Weronika Łęczek i Milena Ślusarczyk.
Nie był to jednak największy sukces w historii trzebińskiego klubu. W przeszłości zespół juniorów przez kilka sezonów występował w rozgrywkach ekstraligi i podczas zawodów w 2006 r. zdobył brązowy medal.

W tegorocznych zawodach udział wzięło 36 drużyn z całej Polski. W tym gronie znalazł się jeszcze jeden klub z powiatu chrzanowskiego - Uczniowski Klub Sportowy działający przy Szkole Podstawowej nr 8 w Chrzanowie. Szachiści tego zespołu wywalczyli wysokie ósme miejsce.

- Jestem dumny, że szachy w powiecie chrzanowskim cieszą się tak dużym zainteresowaniem i młodzi zawodnicy odnoszą sukcesy - dodaje Janusz Szczęśniak.

Niezwykle ważne jest stworzenie dla młodych zawodników odpowiednich warunków do rozwoju. W Trzebini to się udało z pomocą hojnych sponsorów oraz gminy Trzebinia. Dzięki temu zawodnicy przeszli specjalistyczny cykl szkoleniowy, mogli uczestniczyć w odpowiednich turniejach o zróżnicowanych poziomach trudności. To wszystko przełożyło się na wyniki.

Najbardziej utytułowanymi wychowankami Hetmana Koronnego Trzebinia są Martyna Wikar, Weronika Zabrzańska, Hubert Meers i Milena Ślusarczyk, którzy mają w swoim dorobku medale mistrzostw Polski w różnych kategoriach wiekowych. Prezes klubu liczy na dobre występu juniorów w I lidze.

- Jestem przekonany, że niebawem awansujemy do ekstraligi szachowej - podkreśla Janusz Szczęśniak.

Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Polecamy

NAUCZYCIEL ROKU | Wielki finał wojewódzki

NAUCZYCIEL ROKU | Wielki finał wojewódzki

Krakowskie restauracje wyróżnione w czerwonym Przewodniku Michelin

Krakowskie restauracje wyróżnione w czerwonym Przewodniku Michelin

SPORTOWIEC MAŁOPOLSKI 2018 | Wybieramy najlepszych i najpopularniejszych sportowców

SPORTOWIEC MAŁOPOLSKI 2018 | Wybieramy najlepszych i najpopularniejszych sportowców

Bezdymna rewolucja - czy Polska wykorzysta tę szansę?

Bezdymna rewolucja - czy Polska wykorzysta tę szansę?