Trzeci koszmar Wengera

(FIL)
Anglia. Szokującym wynikiem zakończyły się derby Londynu. Chel­sea rozgromiła na własnym boisku Arsenal (z Wojciechem Szczęsnym w bramce) aż 6:0.

– To jeden z najgorszych dni w mojej karierze. To koszmar, za który biorę pełną odpowiedzialność – przyznał menedżer Arsene Wenger, który w sobotę po raz 1000. prowadził „Kanonierów”. Po meczu nie przyszedł na konferencję prasową.

– Cóż, Arsene Wenger twierdził, że będzie to dla jego drużyny najważniejszy mecz w sezonie... – nie mógł sobie odmówić drobnej uszczypliwości menedżer „The Blues” Jose Mourinho.

Wenger ma fatalny bilans z Mourinho w meczach Arsenalu z Chelsea: pięć remisów, sześć porażek i ani jednego zwycięstwa.

Arsenal po kilknastu minutach przegrywał już 0:3. Szczęsny był równie bezradny jak jego koledzy z drużyny. Goście od 15 minuty grali w dziesiątkę. Kuriozalną pomyłkę popełnił sędzia Andre Mariner. Szczęsnego w obronie jednego ze strzałów usiłował wyręczyć Alex Oxlade-Chamberlain, ale sędzia, po konsultacji z bocznym arbitrem, usunął z boiska... Kierana Gibbsa. Na nic zdały się tłumaczenia gości, w tym sprawcy przewinienia. Mariner był nieugięty (po meczu przeprosił jednak za swój błąd).

To była już trzecia w tym sezonie wyjazdowa klęska Arse­nalu. 14 grudnia przegrał on z Manchesterem City 3:6, a 8 lutego uległ Liverpoolowi aż 1:5.

Ostre strzelanie urządziły sobie też Manchester City i Liverpool. Pierwszy zdemolował u siebie Fulham 5:0 (Yaya Toure zaliczył hat-trick – dwa rzuty karne i „bombę” z 30 metrów), drugi wygrał na boisku Cardiff 6:3 (Luis Suarez też zdobył 3 gole – ma ich w lidze 28 – i miał asystę).

Artur Boruc puścił trzy gole na boisku Tot­tenhamu i jego So­ut­hampton przegrał 2:3.

Manchester United wygrał na boisku West Ham 2:0. Gole zdobył Wayne Rooney; pierwszego z połowy boiska! Został już trzecim strzelcem w historii MU – 212 goli, za Bobby Charltonem (249) i Denisem Lawem (237).

Wyniki

Chelsea – Arsenal 6:0 (4:0), Eto’o 5, Schuerrle 7, Hazard 17 k., Oscar 42 i 66, Salah 71; Cardiff – Liverpool 3:6 (2:2), Mutch 9 i 88, Campbell 25 – Suarez 16, 60 i 90+6, Skrtel 41 i 54, Sturridge 75; Manches­ter C. – Fulham 5:0 (1:0), Y. Toure 26 k., 54 k. i 65, Fernandinho 84, Demichelis 88; Everton – Swan­sea 3:2 (1:1), Baines 20, Lukaku 53, Barkley 58 – Bony 33, Williams 90+2; Hull – West Bromwich 2:0 (2:0), Rose­n­ior 31, Long 38; Norwich – Sunder­land 2:0 (2:0), Snodgrass 20, Tettey 32; Newcas­tle – Crystal Pa­lace 1:0(0:0), Cisse 90+4; West Ham – Manchester U. 0:2 (0:2), Rooney 7 i 33; Tottenham – Sout­ham­p­ton 3:2 (1:2), Eriksen 31 i 46, Sigurdsson 90+2 – Rodri­guez 19, Lallana 28; As­ton Villa – Stoke 1:4 (1:3), Benteke 5 – Odem­win­gie 22, Crouch 26, Nzonzi 42, Cameron 90.

1. Chelsea 31 69 62–23

2. Liverpool 30 65 82–38

3. Manchester C. 28 63 76–27

4. Arsenal 30 62 53–34

5. Tottenham 31 56 40–40

6. Everton 29 54 43–30

7. Manchester U. 30 51 48–34

8. Newcastle 30 46 38–40