Trzeci triumf krakowskiego pilota Michała Wieczorka w Locie...

Trzeci triumf krakowskiego pilota Michała Wieczorka w Locie Południowo-Zachodniej Polski

Zdjęcie autora materiału
Jerzy Filipiuk

Dziennik Polski 24

Michał Wieczorek

Michał Wieczorek ©Anna Kaczmarz

Sport samolotowy. Michał Wieczorek (Aeroklub Krakowski) wygrał 56. Lot Południowo-Zachodniej Polski im. Franciszka Żwirki, który w piątek i sobotę odbywał się w Pobiedniku Wielkim koło Krakowa.
Michał Wieczorek

Michał Wieczorek ©Anna Kaczmarz

W najstarszej imprezie samolotowej na świecie (jej pierwsza edycja odbyła się w 1929 roku) zwyciężył już po raz trzeci (poprzednio w latach 2015 i 2016).

W stawce 22 pilotów okazał się bezkonkurencyjny. Wygrał obie konkurencje nawigacyjne, a w konkurencji na celność lądowań był trzeci z taką samą liczbą punktów karnych, jaką uzyskali dwaj najlepsi zawodnicy.

- Nieskromne powiem, że zwyciężyłem w dobrym stylu, choć oczywiście nie było o to łatwo, ponieważ te zawody zawsze należą do najtrudniejszych – powiedział Michał Wieczorek, który wyprzedził swego wujka i klubowego kolegę Krzysztofa Wieczorka oraz opolanina Krzysztofa Skrętowicza, broniącego barw Aeroklubu Częstochowskiego.


Piloci latali m.in. nad Wieliczką, Myślenicami, Bochnią i Puszczą Niepołomicką. Z powodu burzy w piątek musieli na około godzinę przerwać najbardziej widowiskową konkurencję – na celność lądowań. W sobotę dopisywała im piękna pogoda.

Michał Wieczorek na co dzień pracuje jako pilot w firmie Ryanair. Dzień po zawodach, w niedzielę, poleciał do Leeds. We wtorek wybiera się do Beauvais (Francja).

Lot był jednym z elementów przygotowań naszych pilotów do rajdowo-nawigacyjnych mistrzostw świata, które na początku sierpnia odbędą się w Dubnicy nad Vahom (Słowacja). Wcześniej, na początku lipca w Nowym Targu, czekają ich mistrzostwa Polski w tej konkurencji.

Końcowa klasyfikacja: 1. Michał Wieczorek (Aeroklub Krakowski) 409 karnych punktów, 2. Krzysztof Wieczorek (Aeroklub Krakowski) 665, 3. Krzysztof Skrętowicz (Aeroklub Częstochowski) 703, 4. Michał Bartler (Aeroklub Stalowowolski) 761, pozostałe miejsca zawodników Aeroklubu Krakowskiego: 5. Jerzy Markiewicz 800, 6. Kamil Wieczorek 934, 11. Marcin Wieczorek 2225, 13. Konrad Frańczak 3073, 18. Marcin Dąbrowski 4250.

Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Polecamy

Wideo