Trzy dni pełne gwiazd popu i jazzu podczas Młyn Jazz...

Trzy dni pełne gwiazd popu i jazzu podczas Młyn Jazz Festivalu

Paweł Gzyl

Aktualizacja:

Gazeta Krakowska

Trzy dni pełne gwiazd popu i jazzu podczas Młyn Jazz Festivalu
W najbliższy czwartek rozpocznie się w Wadowicach ósma edycja Młyn Jazz Festivalu. Jego gwiazdorską obsadę stanowią: Katie Melua, Melody Gardot, Jamie Cullum i Marcus Miller.
Trzy dni pełne gwiazd popu i jazzu podczas Młyn Jazz Festivalu
Młyn Jazz Festival to coroczna impreza muzyczna, którą organizuje usytuowany pod Wadowicami Młyn Jacka Hotel & Spa. Dzięki temu co lato ściągają do Małopolski światowej sławy gwiazdy jazz i okolic.

W tym roku będzie podobnie. W ciągu trzech dni festiwalu zagrają i zaśpiewają artyści o światowej sławie: Katie Melua, Melody Gardot, Jamie Cullum i Marcus Miller.

Festiwal rozpocznie się w czwartek.
Gwiazdami pierwszego dnia będą Eliane Elias i Marcus Miller. Elias to brazylijska piosenkarka i pianistka, która od wielu lat pracuje w Nowym Jorku. Jej specjalnością jest nastrojowy jazz o latynoskim brzmieniu. Miller to z kolei czarnoskóry wirtuoz gitary basowej, który grał z najlepszymi – od Milesa Davisa po Arethę Franklin.

W piątek koncerty rozpocznie Vijay Iyer Sextet, znany z erudycyjnego podejścia do granej muzyki. Potem zaśpiewa Patti Austin – specjalistka od łączenia jazzu z soulem. Gwiazdą wieczoru będzie Melody Gardot. Ta amerykańska piosenkarka o polskich korzeniach zdobyła wielką sławę wykonując wysublimowany pop z elementami jazzu.

Sobotnie koncerty rozpocznie występ laureata konkursu dla młodych talentów, organizowanego przez festiwal. Potem na scenie pojawi się Kandace Springs – specjalistka od akustycznego bluesa. Katie Melua to właściwie gwiazda popu – ale ponieważ bliska jest jej jazzowa wrażliwość, będzie gwiazdą trzeciego dnia festiwalu. Imprezę zakończy Jamie Cullum – mistrz nowoczesnego swingu.

Wszystkie informacje o festiwalu oraz bilety na stronie www.mlynjazzfestival. eu

ZOBACZ KONIECZNIE:
Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Polecamy

Wideo