Turniej EIHC w Gdańsku: Puchar nie dla polskich hokeistów

Krzysztof Kawa
Polscy hokeiści w turnieju EIHC w Gdańsku zajęli drugie miejsce
Polscy hokeiści w turnieju EIHC w Gdańsku zajęli drugie miejsce Fot. Karolina Misztal
Puchar im. Lecha Kaczyńskiego jedzie do Kazachstanu. W ostatnim meczu hokejowego turnieju EIHC w Gdańsku Polska przegrała 1:2 (0:2, 1:0, 0:0). W ostatniej sekundzie Marcin Kolusz trafił tylko w poprzeczkę i nie udało się doprowadzić do dogrywki. Siarhiej Kudriawcew, bramkarz gości, dwoił się i troił, bo w ostatniej tercji gospodarze przeprowadzili prawdziwy szturm.

To był dobry, zacięty mecz, a nasi gracze nie zasłużyli na porażkę, o której przesądziły dwa błędy w obronie. Co więcej, to było najlepsze spotkanie polskich hokeistów z Kazachstanem w ostatnich latach. Dlatego publiczność w Gdańsku żegnała biało-czerwonych burzą oklasków.

Polska - Kazachstan 1:2 (0:2, 1:0, 0:0)