Tygodniówka

Redakcja
Udostępnij:
Leszek Miller przyznał, że krytyka liberalizmu, której dokonał papież, jest bliska socjaldemokratycznym koncepcjom gospodarki rynkowej. Andrzej Lepper zauważył, że Jan Paweł II - podobnie jak Samoobrona - opowiada się za "trzecią drogą". A Roman Giertych wyjaśnił, że stwierdzenie, iż Polska powinna znaleźć godne miejsce we wspólnotach europejskich, "to nie jest rzecz, która by w jakikolwiek sposób odnosiła się do integracji europejskiej".

   Wypowiedzi Ojca Świętego, podczas jego pobytu w Krakowie, ucieszyły polityków wszystkich opcji.
   I teraz jest już wszystko jasne.
***
   Politycy szczebla samorządowego mają inne troski.
   Jak ustalił "Głos Szczeciński", niemal wszyscy szefowie zarządów zachodniopomorskich gmin pobierają dodatki specjalne do swoich wysokich pensji. Wynagrodzenie prezydenta miasta, burmistrza czy wójta można zwiększyć w ten sposób od tysiąca do ponad trzech tysięcy złotych brutto miesięcznie. Dodatek specjalny przysługuje w związku ze "zwiększeniem obowiązków służbowych lub powierzeniem dodatkowych zadań o wysokim stopniu złożoności lub odpowiedzialności".
   Odpowiedzialność jest w tym myśleniu najważniejsza.
***
   Palącą kwestią dla samorządowców stają się również nadchodzące wybory.
   W mediach pojawia się coraz więcej doniesień o sporach w regionalnych strukturach SLD. Np. w Białymstoku doszło do bójki między szefem miejscowego OPZZ a szefem związku w PSS Społem i radnym lewicy, który był rozżalony, że nie znalazł się na liście kandydatów na radnych.
   Bój to nie był ostatni.
***
   Wicepremier Marek Pol ma pomysł.
   Chce wprowadzić od 1 stycznia najdroższe na świecie opłaty winietowe dla kierowców. Propozycje rządu spowodują, że np. emeryt, właściciel kilkunastoletniego małego fiata, będzie płacić tyle samo, ile właściciel luksusowego mercedesa.
   Na tym polega Polokracja.
***
   Handlowcy również wpadają na nowe pomysły.
   Jedno z pism dla dzieci zamieściło na swoich łamach reklamę kolekcji pt. "Samoloty świata". Pewien 10-latek wykazał zainteresowanie otrzymaniem pierwszej przesyłki z serii. Została ona przesłana pocztą, za zaliczeniem pocztowym. W przesyłce zawarto informację, że następne materiały przyjdą już bez zaliczenia pocztowego. Publikacje trafiały na adres dziecka, mimo że wcale ich nie zamawiało i nie płaciło. Po pewnym czasie 10-latek został poinformowany, że jego wierzytelności zostały przekazane firmie windykacyjnej i w przypadku nieuiszczenia opłat firma podejmie wobec niego kroki egzekucyjne.
   Czego się mały Jaś nauczy - o tym duży Jan będzie już wiedział.
***
   Edukacja dzieci budzi troskę również wśród sprzedawców na gminnych odpustach.
   9-letnia dziewczynka, po wyciągnięciu losu na loterii fantowej w Nowogrodzie koło Łomży, gdzie odbywał się właśnie odpust "na świętego Rocha", zamiast rysunkowej bajki filmowej otrzymała film pornograficzny. Policja szuka właściciela straganu, który wręczył dziecku taką właśnie nagrodę.
***
   Jedni stróże prawa pracują, a inni wypoczywają. Pijany wrocławski policjant, który bawił się w klubie nocnym, utrudniał pracę przybyłym na interwencję do lokalu strażnikom miejskim, a następnie uderzył jednego z nich. Strażnicy wezwali policję, która zabrała swojego kolegę.
   Sprawę przedstawiono, na szczęście, trzeźwym przełożonym.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Dziennik Polski
Dodaj ogłoszenie