Tylko punkt Atletico

Jerzy Filipiuk
W pierwszym meczu 10. kolejki ligi hiszpańskiej trzecie w tabeli Atletico Madryt zremisowało na boisku zajmującego szóstą lokatę Deportivo La Coruna 0:0.

Goście objęli prowadzenie w 34 minucie, gdy obrońcy wybili piłkę tuż poza pole karne. Mocnym i celnym strzałem z 17 metrów popisał się wtedy Tiago, zdobywając swego pierwszego gola w tym sezonie.

W drugiej połowie gospodarze przejęło inicjatywę w grze, czego efektem była wyrównująca bramka Lucasa Pereza. W 77 minucie wykorzystał błąd Jose Gimeneza (łatwo stracił piłkę), wpadł w pole karnego, ograł bramkarza Jana Oblaka i wpakował piłkę do siatki.

Deportivo mogło przerwać serię trzech spotkań bez zwycięstwa, gdyby strzał Faycala Fajra z 25 metrów był bardziej precyzyjny (piłka odbiła się od spojenia słupka z poprzeczką).

Czołówka tabeli: Real Madryt 21, Barcelona 21, Atletico 20, Celta Vigo 18, Villarreal 17, Deportivo 14 punktów.