Tym razem lepszy Atom

(ŁM)
Ekstraklasa siatkarek. Po tym, jak w czwartek siatkarki Polskiego Cukru Muszynianki bez trudu i straty seta uporały się na wyjeździe z Atomem Treflem, wczoraj sytuacja w półfinale mistrzostw Polski się odwróciła. Sopocianki po gładkim zwycięstwie wyrównały stan rywalizacji.

Atom Trefl Sopot - Polski Cukier Muszynianka 3:0 (25:16, 25:17, 25:19)

Sędziowali: Sławomir Gołąbek i Andrzej Kobienia. Widzów: 1800.
Atom Trefl: Tokarska, Leys, Bełcik, Cooper, Kaczorowska, Zaroślińska, Durajczyk (libero) oraz Fonoimoana.
Polski Cukier Muszynianka: Carter, Różycka, Radenković, Sosnowska, Kurnikowska, Plchotova, Maj-Erwardt (libero) oraz Ciaszkiewicz-Lach, Hatala.
MVP: Izabela Bełcik (Atom Trefl).

Stan rywalizacji play-off do trzech zwycięstw: 1:1.

Pierwszy set był wyrównany tylko do stanu 11:10, potem przewagę osiągnęły siatkarki znad morza.

W drugiej partii "Mineralne" prowadziły już m.in. 15:11, ale nagle dobra gra się zatrzymała, a od stanu 17:16 dla Małopolanek aż dziewięć punktów z rzędu padło łupem miejscowych. Co ciekawe, wcześniej czerwoną kartkę zobaczył trener miejscowych Lorenzo Micelli.

Trzeci set to gra punkt za punkt aż do rezultatu po 17. Wtedy jednak nastąpiła seria 6 "oczek" z rzędu gospodyń, które tym samym zapewniły sobie zwycięstwo w całym spotkaniu

W półfinale gra się do trzech zwycięstw. W środę i czwartek mecze w Muszynie.

W drugiej parze: Impel Wrocław - Chemik Police 1:3 (18:25, 25:21, 19:25, 21:25). Stan rywalizacji play-off 1:3 i awans Chemika do finału.