Udana pogoń tarnowian

(KIER)
I liga piłkarzy ręcznych. Podopieczni trenera Ryszarda Skutnika po raz drugi zapewnili sobie wygraną w drugiej połowie meczu.

ASPR Zawadzkie - SPR PWSZ Tarnów 30:33 (19:15)

Bramki: Migała 8, Zagórowicz 5, P. Całujek 4, Ł. Całujek 4, Swat 3, Szlencok 2, Ciosek 2, Kubilas 1, Mokrzyk 1 - Kowalik 9, Mogielnicki 8, Szatko 5, Dutka 4, Ł. Nowak 3, Wajda 3, Spieszny 1.

Po trzech minutach i bramkach Mogielnickiego tarnowianie objęli prowadzenie 2:0. Do remisu 4:4 w10 minucie doprowadził Ł. Całujek. Gospodarze poszli za ciosem. Wykorzystali słabszą w tym okresie postawę bramkarzy i w 19 min po rzucie Migały prowadzili już 12:8 . Przewagę czterech bramek utrzymali już do przerwy.

Tuż po zmianie stron do bramki miejscowych trafił najskuteczniejszy na parkiecie Kowalik, ale szczypiorniści ASPR-u odpowiedzieli golem P. Całujka.

W tarnowskim zespole na szczęście znakomitymi interwencjami popisał się w bramce Ciochoń. Wygrał kilka sytuacji sam na sam, obronił rzuty karne. W 49 min nie pomylił się natomiast wykonujący rzut karny dla tarnowian Wajda i doprowadził do remisu 25:25. W następnym fragmencie spotkania padały bramka za bramkę. Do kolejnego remisu 28:28 doprowadził Dutka, a po golu Nowaka tarnowianie odzyskali prowadzenie. Wynik meczu na 31:29 podwyższył Szatko, kolejny rzut karny obronił Ciochoń, a szans gospodarzy pozbawił ostatecznie Kowalik. W końcówce tarnowianie grali nawet w trójkę, ale po przechwycie i kontrze bramkę zdobył jeszcze Daniel Dutka.