Udany rewanż za klęskę

(FIL)
Włochy. Z sześciu czołowych drużyn w tabeli zwycięstwo odniosło tylko Napoli. Punkty stracili - po dwa - nawet lider (Juventus Turyn) i wicelider tabeli (Roma).

Juventus zremisował na boisku Udinese 0:0, choć miał kilka dobrych okazji, m.in. dwa strzały w poprzeczkę. Roma podzieliła się punktami u siebie z Empoli (1:1). W ekipie gości od 58 minuty grał Piotr Zieliński. Był to jego 13. występ w tym sezonie (ani razu nie zagrał przez 90 minut).

Sassuolo pokonało na własnym boisku Inter 3:1, rewanżując mu się za jesienną klęskę 0:7. Sędzia pokazał aż jedenaście żółtych i dwie czerwone kartki.

Wyniki
Udinese - Juventus 0:0; Genoa - Fiorentina 1:1 (1:0), Tatarusanu 14 s. - Rodriguez 54; Roma - Empoli 1:1 (0:1), Maicon 57 - Maccarone 39; Sassuolo - Inter 3:1 (2:0), Zaza 17, Sansone 29, Berardi 90+2 - Icardi 83; Atalanta - Cagliari 2:1 (1:1), Biava 18, Pinilla 90+4 - Dessena 44; Palermo - Hellas 2:1 (1:1), Dybala 18, Belotti 79 - Tachtsidis 8; Cesena - Lazio 2:1 (0:0), Defrel 60, Cataldi 77 s. - Klose 87; Chievo - Napoli 1:2 (1:1), Britos 25 s. - Cesar 18 s., Gabbiadini 62; Torino - Sampdoria 5:1 (2:0), Quagliarella 16, 29 i 65, Amauri 75, Peres 90+3 - Obiang 77. Po zamknięciu numeru: Milan - Parma.