Unia odczarowała własny stadion

(STM)
Pokonując wicelidera, Unia przerwała serię wiosennych meczów bez punktów i bramek na własnym boisku.

Unia Niedomice 2 (0)
Pagen Gnojnik 1 (0)
Bramki: 1:0 Zahora 46, 2:0 K. Wróbel 50, 2:1 Grzyb 88.

Unia: Kurpisz - Grabka, Wódka, Nagórzański, Motyka - Bajorek (65 Radliński), Krzaczek, K. Wróbel (89 Szpilski), P. Wróbel - Wojcieszek, Zahora.
Pagen: Lis - Stanuszek, Wawryka, Konstanty, W. Górak - Migacz, Ł. Robak (72 Sacha), D. Robak, Grzyb - Ulas, T. Górak (60 Rubin).
Sędziował: T. Kubik (Bochnia). Widzów: 50.

W 3 minucie, po strzale Zahory z półwoleja, piłka trafiła w poprzeczkę, a w 10 min Lis ubiegł będącego w dobrej sytuacji K. Wróbla. Potem przewagę osiągnął Pagen, ale Kurpisz dwukrotnie (21 i 25 min) powstrzymał Grzyba. W 38 min znów groźnie było natomiast pod bramką gości, jednak dobrej sytuacji nie wykorzystał Wojcieszek.

Druga połowa rozpoczęła się w sposób wręcz wymarzony dla miejscowych. W 46 min Zahora "główką" sfinalizował dośrodkowanie z rzutu rożnego Bajorka. Cztery minuty później Wojcieszek podał natomiast do K. Wróbla, a ten "na raty" pokonał Lisa. W 55 min mogło być 3:0, ale Wojcieszek główkował tuż nad poprzeczką. W ostatnich dwóch kwadransach znów więcej z gry mieli goście. Stać ich było na jedną tylko bramkę, zdobył ją w 88 min Grzyb, strzałem z 6 m finalizując podanie Ulasa.